Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT: Teoretická cena rekonstrukce

Ahoj,

včera jsem se nahaluzil na jeden zámeček, který je bohužel napaden komunistickým statkářem, nicméně i přesto si zachoval část svého kouzla.
Jedná se o nemovitosti-reality.hyperinzerce.cz

Je mi jasné, že podobné úvahy jsou nesmyslné a čistě akademické, ale zajímalo by mě, na kolik byste odhadli rekonstrukci, případně odbourání dvou bočních křídel.

Co se týče samotné hlavní budovy, teoreticky musí se otápět celá část zámku i přes zimu kvůli statice, vlhnutí etc, nebo stačí vytápět určité obývané prostory?

No, řekněte sami, není to krása? Mít pár mega, asi se tam pojedu zašít...:-)

Na Satelitu jsem tu červenou střechu nějak nenašel, to je to obklíčené živočišnou výrobou a jímkami?
Když budeš topit jen někde, stavbě to nevadí, jen vlhne, ale rozhodně to nemá vliv na statiku. Může to mít vliv na houbu. A nafocená je ta ratejna pěkně, dali si záležet :-D

odbourání bočních křídel bude za pár kaček, bude to na vápennou maltu, která bude jako hlína, rozebrat to půjde snadno i očistit cihly, které se dají třeba po koruně prodat (i střešní tašky), vytápění také není problém, mně tam nejvíc vadí ten zemědělský statek (kravín(?), vepřín(?)) v těsném sousedství + ty jímky na kejdu(?), a ta ČOV je také relativně blízko, obávám se, že by tam mohl být dost zápach ... , kvůli tomu bych do toho nešel, jinak lokalita krásná, do lesa kousek

Nejde jen o omítku. Může být v loji i statika, původní dřevěné stropy shnilé (a památkáři budou halekat, že musí být opraveny původní technologií), rozbouchané zdi uvnitř, krov na vyhození, okna plesnivá, zdivo drolící...
Sotva polepíš hrubou stavbu, budeš muset začít řešit vnitřek. Pak je samozřejmě otázka, jestli si zrestauruješ 10 procent vnitřních ploch (a budeš si tam i tak luxusně žít) a nebo to chceš mít celé v cajku.