Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bude sjíždět sníh po střeše na plot?

dobrý den, mam dotaz na střechu. budu dávat krytinu plech hladký. mám sklon střechy 25°. Od kraje střechy do hranice sousedova plotu je 1,5m. Přemyšlim jestli dávat či nedávat na tu stranu střechy sněhové lapače. Bydlím v beskydech v horské oblasti, kde je sněha dost. Chci se zeptat jesi jde nějak vypočítat nebo z vlastní zkušenosti, zda ten sníh co bude sjíždět po střeše jesi bude spadovat na plot nebo před plot?
jak říkam sklon je 25°, délka střechy je 9,6m bez oken. trochu jsem to nakreslil na obrázku foto
děkuju za rady

Jestli ten náčrt odpovídá skutečnosti, tak bych typoval, že o první zimě se ti soused zakousne do krku :-)). Tohle bych neriskoval a pro jistotu je tam dal. Může být víc sněhu, víc rychlého tepla nebo cokoli jiného a místo sněžáků budeš platit sousedovi plot.