Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapalování simson

Dobrý den, kámarád mě poprosil jestli bych mu nevyměnil na simsonoj S51 s tyristorovim zapalkem právě to tyristorové zapalovaní že prý nefunguje. Když mi to přivezl odpojil jsem to staré a zapojil tam nové a všiml jsem si že zespoda má jakýsi trimr. Zkoušel jsem hledat na netu na co je, zjistil jsem že je na seřizování impulzů přijímaných ze snímače a že se to snim musí seřídit a odtud pramení můj dotaz JAK PŘESNĚ HO MÁM SEŘÍDIT??? Jak se to dělá a jak se pozná že mám dobře seřízeno. Nikdy jsem to nedělal. Díky předem :-)

Nikdy jsem to nedělal.

Tak to ani nedělejte! Podle vašich dosavadních dotazů by došlo ke katastrofě. Kdyby to dotyčný dotlačil někam do servisu, tak mu to tam určitě udělají lépe než někde doma na koleně.
Pozn.: Už jste dokázal zjistit, zda ten neznámý el. stroj je dynamo (má mechanický střídač/usměrňovač - komutátor)?

Já vím že to je dynamo na 100% já jsem se tehdy ptal JAKÁ ČÁST DYNAMA VYRÁBÍ PROUD KTERÝ DOBÍJÍ BATERII. Na nic jiného jsem se neptal a už jsem si to zjistil že to vyrábí rotor dynama. A v případě tohoto mého dotazu jsem chtěl vědět jak se seřizuje tyristorové zapalování na simsonoj S51. U kupovaného se doporučuje stim vůbec nehýbat ovšem já jsem mu ho postavil podle schématu který jsem našel na internetu a potřebuju vědět jak mám nastavit ten trimr.