Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terc - jak udelat

Pekny den, chtel bych si udelat jakysi terc, vubec ale nevim z ceho, snad mi poradite. Urcite jste si nekdo uz takovy terc vyrabeli. Jestli mam koupit nejakou nelakovaou desku, nebo je lepsi obycejny kus spalku, a jaky (dub. buk, atd...). Potrebuji to na nacvicovani strelby z luku a hazeni shurikenu, brzy mame soutez :-)
Hlavne jde o ten pouzity material no.

Diky.

Na intenzívne použitie sa oplatí terč kúpiť. Hovorím z vlastnej skúsenosti (staromaďarský luk a kladková kuša).

Ale dá sa aj svojpomocne. Na záhrade som urobil terč zo starého epeda (neviem, ako sa to povie po česky, žeby delený matrac?). Výborný terč je z balíku slamy. Najlepší je v tvare kvádru. Stabilný, prakticky nezničiteľný, nepoškodzuje šípy a dobre sa z neho aj vyťahujú.

Prípade deluxe verzia - XPS obalená vrecovinou, dá sa vyrezať do tvaru a urobiť parkúr.

Mám vyzkoušený terč z několika starých karimatek postupně namotávaných na sebe až do takové velikosti jakou chceš. Občas přetáhnout lepící páskou nebo strečovou fólii, pak motat další pruh. šíři pruhu si udělej podle sebe, já bral karimatku po délce napůl. nakonec přetáhnout látkou, ale to už ani není nutné. výhoda je ta, že se ty šípy z toho celkem slušně vyndávají.