Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem doporučení izolace

zdravím, před časem jsem tu řešil, jakým způsobem zateplit strop podkroví, šikminy a potažmo nakonec podlahu na půdě. První fáze zateplení bude ze strany půdy, kdy na podlahu položíme mezi 10cm trámy 100mm izolace, doprostřed půdy dám křížem nad trámy další trámy, ze kterých chci udělat jakože pochozí můstek, všude kolem dám křížem nad první vrstvu (tu 100mm vrstvu)vrstvu 120mm izolace. Nicméně chtěl bych se zeptat, jestli byste mi mohli doporučit, jakou tam dát tu vatu. Co mám konkrétně koupit? Na internetu je jich velké množství a nerad bych koupil nějakou blbost. Díky moc

Pokud chcete dát jen 22 cm vaty, vybírejte s lepší lambdou. Pokud ale chcete jen dočastně zateplit podlahu a pak dodělávat poddkroví, doporučil bych čedičovou vatu, páč ta je pevnější, poté ji klidně umístíte do podkroví šikminy.

Jaký rozměr budou mít trámy? víte kolik % plochy zeberou? Tím vznikne spousta tepelných mostů.
Osobně bych šel do Isover UNI.

zdravim vas, delka pudy je cca 9 metru (sirka cca 5), tramy jsou cca v 70cm rozestupech a jsou vzdy dva vedle sebe, maji 10 cm. Nekdy je mezi tema 2 tramy treba 1 cm mezera, tak tam to taky nejak vtesname. Puda se vyuzivat do budoucna nebude, pokoje tam nebudou a zustane tam jen ten mustek pro vylez na strechu. Tepelne mosty, jak jinak resit tu podlahu, abychom se tepelnym mostum vyvarovali? diky