Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno lednicka mrazi jak blazen

ahoj .mame lednicku s mrazakem.nahore lednice a dole mrazak.lednicka i mrazak zacala hodne mrazit.je tam spolecny termostat.mam ho nastaveny na nejnizsi vykon.lednice je asi 10 let stara.nevite nekdo kde je pricina namrazovani.dik

Kdysi se stejný problém na nějaké poradně řešil. Prý je problém v tom, že termostat neměří teplotu prostoru, ale teplotu výparníku. Když teplota výparníku klesne pod nastavenou hodnotu, tak se chlazení vypne. A zapne se zase, až teplota výparníku stoupne. A pokud se výparník nevychladí na teplotu vypnutí, tak kompresor chladničky pracuje pořád a teplota chlazeného prostoru klesá. Snad to způsobuje únik chladiva - schválně dejte vědět čím to bylo u vás.

Když už tam byl, tak by navíc účtoval termostat a výměnu za 1500,- ?! A má ten 50%ní servisák na zádech otištěnou Vaši podrážku?!]:(
-
Ano 50 na 50, jak bylo napsáno výše - vadný termostat, nebo únik chladiva a tím nedosáhnutí teploty v místě měření kapilárou termostatu. To ale mohl snadno zjistit změřením teploty v místě kapiláry (pokud by to byl víc než 50ti%ní servisák). ]:( Smutný psaní...

cau servisak zmeril teplotu v lednici a v mrazaku.teplota je pry v norme.lednicka se namrazuje.bylo mi nabidnuto vymena termostatu.termostat stoji asi 600kc a prace asi 800.ta mrizka jak je vzadu na lednici byla horka..jinak jsem zaplatil za zjisteni zavady a za vyjezd 500kc.lednice je stara 12 let a tak jsem objednal novou.protoze mi nikdo nezaruci jak dlouho po vymene termostatu lednice vydrzi.pote muzou odejit i jine veci coz by stalo dalsi prachy.cau