Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pohľadová zábrana z rastlín - ako na to?

Ahojte.

Prosím o radu, ako urobiť pohľadovú zábranu z rastlín. Aké rastliny pripadajú do úvahy? Rastliny musia byť črepníkové (květináčové). Ideálne celoročne zelené.

Celková dĺžka zábrany má byť 3 metre. Celková výška zábrany má byť 2,6 metra.

Zvažujem tuje, ale údajne v črepníku (květináči) nikdy nedosiahnu takú výšku.

Ďakujem za všetky rady aj za prečítanie.

Do bytu scindapsus - není popínavý, ale dá se vést po poličkách, nebo splývavá voděnka (v několika řadách, má křehké stonky, vlastní vahou se láme), není to na jednu velkou celistvou stěnu, ale na různé police nebo nosné konstukce. Udělá to jakousi stěnu. Na menší plochy možná i pomalu rostoucí voskovka, krásně sytě tmavě zelená, hustá.
Na balkon nebo na terasu břečťan (brečťan) - stále zelený i v zimě.