Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpojení zásuvky, druhá přestala fungovat

Zdravím Vás,
dnes po zapojení notebooku mi vyhodila zásuvka okruh, když jsem poté odpojil všechna zařízení a okruh znovu zkusil nahodit, odpálilo to celý byt. Zásuvku jsem celou demontoval (odpojil z ní dráty), pak už šlo vše bez problému nahodit, jenže po odpojení této zásuvky přestala fungovat druhá, a tedy můj dotaz:
Je možné, že po odšroubování drátů v zásuvce, přestane fungovat další za ní, nebo to vyhození elektřiny/zkrat v zásuvce mohlo něco zničit přímo v elektroinstalaci, drátech ve zdi?
Děkuji předem za ochotu.

Ne, kabel je úplně v pohodě. Je relativně nový a půl hodiny před tím jsem ho měl zapojený v práci. Navíc jsem ho do té zásuvky, resp. roztrojky ani nestačil dát, jen jsem se dotkl kolíkama zásuvky, vyskočila jiskra a okruh pokojů a chodby vyhozen...
Díky za reakci!

……………………………………..________
………………………………,.-’”……………….“~.,
………………………..,.-”……………………………..”-.,
…………………….,/………………………………………..”:,
…………………,?………………………………………………\,
………………./…………………………………………………..,}
……………../………………………………………………,:`^`..}
……………/……………………………………………,:”………/
…………..?…..__…………………………………..:`………../
…………./__.(…..”~-,_…………………………,:`………./
………../(_….”~,_……..”~,_………………..,:`…….._/
……….{.._$;_……”=,_…….”-,_…….,.-~-,},.~”;/….}
………..((…..*~_…….”=-._……”;,,./`…./”…………../
…,,,___.\`~,……”~.,………………..`…..}…………../
…………(….`=-,,…….`……………………(……;_,,-”
…………/.`~,……`-………………………….\……/\
………….\`~.*-,……………………………….|,./…..\,__
,,_……….}.>-._\……………………………..|…………..`=~-,
…..`=~-,_\_……`\,……………………………\
……………….`=~-,,.\,………………………….\
…………………………..`:,,………………………`\…………..__
……………………………….`=-,……………….,%`>–==“
…………………………………._\……….._,-%…….`\
……………………………..,<`.._|_,-&“…………….`