Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plynoměr je zarosený

zdravím, v plotě mám 2 plynoměry, jeden můj, jeden souseda, osazeny byly ve stejnou dobu. plynoměry nejsou nijak kryté a jsou vystaveny případné nepřízni počasí.
včera jsem šel odečítat stav. z mého plynoměru to nejde přečíst, před číselníkem jsou kapky vody, sklo je zevnitř zcela zarosené. sousedův číselník je jako nový, čitelnost 100%, uvnitř žádné kapky ani orosení.
mám být znepokojen? hrozí nějaká případná sankce ze strany plynáren že je plynoměr porouchaný, že mám povinnost to kontrolovat a hlídat atd atd., nebo to první jarní slunce vyřeší?
díky

Zdravím, nejsem si jistý, ale pokud bylo pro plynoměr schváleno udávané místo, tak to vaše chyba není. I když více obvyklé jsou kryté plynoměrné domečky s dvířky.

Pokud uživatel objeví vadu na plynoměru mimo kontrolní dobu, je povinnen ji ohlásit majiteli plynovodné sítě. Pozor, někteří prodejci plynu nejsou majiteli plynovodné sítě. Např. u nás má vedení RWE, ale prodávat Vám může třeba EON. Záleží, kdo chodí odečítat a měnit měřidla.

Plynoměr je majetkem plynárny. Nebo jsi za něj snad něco platil?
Teprve vedení od plynoměru dále k tvému baráku je tvoje.
Takže nahlásit na plynárny, že nejsi schopen odečíst spotřebu kvůli zarosení sklíčka. Jestli to vymění nebo ne - to už je jejich starost.
Klidně stačí jen mailem, hlavně at to můžeš zpětně dohledat, že jsi jim posílal zprávu, kdyby něco mrchtali.