Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zásuvka 380V

Zdravím, mám poměrně dost hloupý dotaz ohledně elektriky. Já to teda dělat nebudu, nechám si to udělat, ale vrtá mi to hlavou. Chci si do dílny vytáhnout 380V z baráku. Je pro to extra kabel, nebo to teče tím samim, ve kterym bude 220? Jak je to udělaný?

Male vysvetleni:
V zasuvce na 380V(dneska podle normy 400V) namerime mezi libovolnou fazi a nulakem 220V(dneska 230V). Tech 380 je mezi dvema libovolnejma fazema. Je to tak kvuli tomu, ze jednotlivy faze jsou o 120 stupnu posunuty - tedy ty sinusovky. Kdyz si to clovek nakresli, je to pekne videt.

Tak změna tématu. Přiznávám, že jsem vůl, ale došla mi jedna věc. Ve sklepě mám vytaženej kabel z venku z kapličky, ale už si nepamatuju proč jsme ho tahali. Prokopnu ho do dílny a pověsim rozvodku na zeď a od ní vytáhnu zásuvky a to co potřebuju. Nemáte někdo odhad, kolik si za to všechno může elektrikář říct? ( požadovaná práce je zjistit co je to za kabel, zapojit a nainstalovat tu rozvodku a zásuvky. Materiál mám jen ten kabel ve sklepě )