Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava podezdívky

Dobrý den, chtěl bych si vlastnoručně opravit podezdívku pod plotem, ale ještě jsem to nikdy nedělal. Proto bych potřeboval poradit jakou maltu koupit, aby nebyly zas tak velké rozdíly u staré a nově opravené části. Pro názornost přikládám obrázky, jak podezdívka vypadá. Ta odpadající hladká vrstva je pouze nanesený štuk na staré podezdívce nebo tenká vrstva jádrové omítky?

A ještě jednu otázku: Jednovrstvá omítka znamená, že je jemnější a už se nemusí používat štuk?

Díky moc za rady

Obrázek 1
Obrázek 2

No tak jo. Původně jsem nechtěl odpovídat, protože si nejsem jistý jak to dotyčný zedník udělal, že to na tom betonu tak pěkně drželo v takových podmínkách a jak to opravit aby to vypadalo zase pěkně a vydrželo víc jak jednu zimu. Štuk to není určitě. Ten by se Vám oloupal po první zimě, navíc v takové vrstvě by hned popraskal. Tohle je tvrdá skořepina. Podle prvního obrázku to vypadá, že to je celé odlité z betonu. Z druhého je ale vidět, že je to dodatečně nanesená vrstva. Myslím si, ale je to jen odhad, že to je betonový potěr(cement a jemný říční písek) nebo cementová malta. Jak to opravit aby to opravdu drželo a vypadalo pěkně to bude asi problém. Určitě je nuné otlouct(odlámat) odfouklá místa, pak opucovat drátěným kartáčem případně oprat vapkou a napenetrovat. To nanášení nové vrsty by bylo lepší dělat alespoň ve dvou. Jeden by to natahoval a druhý za ním pucoval a dělal ty falešné spáry protože při té malé tlouštce a materiálu s vysokým obsahem cementu to bude tuhnout pěkným fofrem. Snad se někdo přidá a vyvrátí moje domněnky nebo naopak něco doplní.