Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje zásuvka 230V, tři vodiče

Dobrý den všem,
na novém rozvodě L,N,PE je na 16B jistič připojeno 9x zásuvka ABB (2x s přepěťovou ochranou). Jistič drží, cokoli připojené nefunguje.
Měřením bez připojených spotřebičů jsem zjistil mezi L a N 0V, L a PE 230V, N a PE 178V.
Kontrolky na zásuvkách s přepěťovou ochranou neukazují poruchu. Děkuji za rady zkušených.
Tomáš

No... začal bych u první zásuvky,změřil na přívodu napětí,pokud naměřím ,tak chyba bude někde dál,zkontroloval bych zda-li je dobře zapojeny odvod do následující zásuvky(jestli není vypadený vodič ze svorky). A tak bych pokračoval až k poslední zásuvce. Ale pokud si na to netroufnete..tak radeji zavolejte elektrikáře.