Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ytong -příčku pod trám 20 x 20, kolik šířku

Budu stavět komínový systém v rohu místnosti a potřebuji kvůli průchodu stropem uřezat a podezdít trám 20cm x 20cm o délce 5m.
Protože příčku budu stavět před komín,nechci moc širokou.Podle předpisů musí být 5cm komínu od hořlavých konstrukcí,takže už tak ji budu stavět 5cm před komín. Když použiji 5cm šířku Ytongu bude to stačit?
Z boku komína ještě podezdím uřezané stropní desky a tam si myslím,že to stačí.Pod ten trám si nejsem jistý.
Tak děkuji za vaše názory.

Ytong protože bude spousta práce s otvory -na komínová dvířka,soupuch,větrací mřížku,vývod 40cm trubky na kondenzát.:-(

To je jako věštit z křišťálové koule, když neznáme situaci na místě. Na Vaší otázku odpoví projektant, který bude zpracovávat projektovou dokumentaci pro ohlášení případně stavební povolení. 5cm příčka z Ytongu unese tak maximálně sama sebe. Tou můžete tak obezdít vanu.

Tak pěkně děkuji.Kdybych chtěl zvát projektanta kvůli kousku zdi,tak se nemusím ptát na poradně vůbec nanic.Uznávám,že 5cm je blbost,ale tak kolik?
Dělali jste někdo něco podobného? A jakou sílu zdiva jste použily.
Ještě jedna podotázka: Kolik cm by měl trám ležet na zdivu.

Bez urážky, není zač. Opravdu si pletete poradnu s věštírnou.

Kdybych chtěl zvát projektanta kvůli kousku zdi,tak se nemusím ptát na poradně vůbec nanic.

Ano, ale ten kousek zdi má něco vynést! Co má vynést nevíme. Samotný dřevěný trám asi těžko. Pokud ano tak to můžete podepřít čímkoliv, třeba lešenovou trubkou.
Něco podobného jsem řešil a vyřešil trámovou výměnou takže se žádný svislý nosný prvek dělat nemusel. Jestli to půjde takto vyřešit ve Vašem případě nevím protože neznám situci na místě viz. můj první příspěvek.