Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jde ohnout plexisko teplem

Zdarvim

Chtěl bych se zeptat jestli jde plexisklo po nahřátí horkovzdušnou pistolí ohnout. Myslím to tak, jestli když budu mít plexi o rozměrech 20X20 cm a v půlce ho nahřejí jestli půjde pod mírným uhlem ohnout.

Díky moc za odpovědi

Honza :))

Lepší je ohřívat nad horkým drátem. ( jako je odporová pila na polystyren ). Ohřívá se to rovně a jen v místě ohybu. Plexi se pak začne ohýbat samo. Horkovzduškou se ohřívá nerovnoměrně a ve velké ploše, takže se začne kroutit.