Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Interní zdroje rušení ve spojitosti s elektromagnetickou kompatibilitou

Dobrý den,

máme v předmětu EMC na univerzitě otázku - Interní zdroje rušení (elmag. procesy v technických systémech). Otázky nám neodpovídají nadpisama klasicky přednákám a musíme si to sami vypátrat. Jenže ať dumám jak dumám, nevím co si pod tuto kapitolou představit. Může mi někdo poradit, co jsou interní procesy EMC v praxi?

Externí jsou například - blesk, motor který ovlivnuje chod jiného zařízení atp...a interní si myslím, by mělo být něco co zřejmě ovlivnuje chod samo sebe, ale neumím si pod tím nic představit.

PS. fakt nevím kam bych toto téma měl zařadit, proto jsem zvolil tuto cestu. Děkuji za vaše rady a příklady

Svačina (VUT Brno) uvádí, cituji "interní elektromagnetická odolnost je odolnost systému vůči rušivým zdrojům nacházejícím se uvnitř vlastního systému, externí elektromagnetická odolnost pak charakterizuje odolnost systému vůči vnějším zdrojům elektromagnetického rušení."
Dej si do gůglu "EMC vnitřní zdroje rušení" nebo podobná klíčová slova.