Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drží perlinka na dřevotřísce?

Ahoj lidi, řeším problém: ve starém paneláku chci oštukovat zdi. Ale v předsíni jsem narazil na zvláštnost, na zdi je dřevotříska. Povrch vypadá jako předchůdce lamina, nebo nějaký lak, nejsem schopen to určit. Sundavat ji nechci, protože pod ní jsou rozvody elektro a polystyren, trochu to izoluje od chodby. Chtěl jsem na ni natáhnout perlinku, ale na lepidle ( TS special) jsem si přečetl, že dřevo je nevhodný podklad. Mám strach, aby to za pár měsíců neopadalo. Pokud máte někdo zkušenosti a radu, co s tím, prosím poraďte. Moc všem děkuji S.

Povrch vypadá jako předchůdce lamina, nebo nějaký lak, nejsem schopen to určit.

Myslím že znám. Mně to přijde něco mezi sololitem a umakartem. V době předumakartové z toho byly celé jádra.

Na očistěné desky aplikujte penetraci - kontaktní nátěr např. BOTACT® D 15, nebo SCHÖNOX SHP, které vytváří drsnou přilnavostní vrstvu. Pak můžete bez obav perlinkovat nebo raději rovnou štukovat. Jen to chce místo štuku použít štukovou stěrku.