Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Díra pro vrata v kameni

Dobrý den,
prosím o radu.
Jak bezpečně vybourat díru na vrata 300x200 cm do budovy 10x5x3 m.
Tato budova je z kamene a panelového stropu.
Mám připraven I profil 100 mm a L 100x100 mm na překlad 4 m.
Předem děkuji
Zíka

Šířka otvoru bude 300 nebo 200? Tloušťka zdiva je kolik? Jak hodláte zkombinovat I a L?

Šířku otvoru předpokládám 300 cm když máte připravený 4 m překlad. Pak jsou 4 m i zbytečně moc. Stačilo by 3,5 - 3,6 m ale těch pár cm není na škodu. Rozhodně je ale málo 100 mm profil. Viděl bych to nejméně na 160 mm, možná až min. 200 pokud pod panely není poctivý věnec.

Osobně bych podstojkoval strop v místě otvoru, vyboural otvor až pod strop, osadil ocelové překlady a znovu dozdil do stropu. Bude to tak jednodušší než složitě podchytávat 80 cm kamenného zdiva nad překladem a modlit se aby to při práci nepadlo na hlavu.