Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypouklé dlaždice v nové koupelně

Zdravím, včera jsem měl zděšení, když jsem si v nové koupelně (2roky) všiml až milimetrových prasklin mezi jednotlivými dlaždicemi. Po prozkoumání jsem zjistil, že asi 3 horní dlaždice na vnějším rohu jsou vypouklé. Normálně jde vidět na lehce poprackané smárovačce, že dlaždice jakoby ve středu přibyla. Když přejedu vertikálně rukou po dlaždici tak jde razantně cítit vydutost. Jedná se dlaždice klasického formátu zhruba 30x20. Koupelna je dobře odvětrávána do komína, oknem. Normální vlhkost jako v normální koupelně. Dlaždice jsou matné a napadlo mě, že může být problém s tím, že snad dlaždice může do sebe natáhnout vlhkost? Více než lesklá dlaždice. Seskal se s tím někdo z Vás.

Seskal se s tím někdo z Vás.

No jejda...

Něco je špatně. Nevyzrálá novostavba? => Sedá si to? Špatně připravený podklad, absence penetrace, špatně zvolené lepidlo, nedodržení technologie, obklad na sádrové omítky bez správné penetrace? Bylo by možné dát sem pro zajímavost pár fotek, detaily prasklin? Sundejte odfouklé dlaždice, stejně je budete sundavat a koukněte jestli lepidlo drží na dlaždici nebo na podkladu? ==> Opět fotku. Dlaždice je nasákavá (plivněte na ni, plvnutí se vsákne), nenasákavá (plivnutí zůstane a nevsákne se)?