Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zavěšení hrazdy do hurdiskového stropu

Dobrý den,
Chtěl bych prosím poradit jestli je rizikové přidělat do hurdiskového stropu stropní hrazdu (velice podobná na obrázku: http://img2.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/7141/7141511- hrazda-do-stropu-nova-postovne-zdarma-1.jpg). Dům je starý přibližně 40 let tak nechci aby se na mě kus stropu sbortil. je možné taky. Jak vím tak hurdisky se dávají mezi traverzy. šlo by tedy tu hrazdu přidělat na ty traverzy pokud by to nešlo rovnou do hurdisek ?

děkuji předem za odpověď.

To je tahání tygra z vousy. Do hurdisek, i když jsou to starší poctivé, nic nevrtat. Jsou pevné, ale křehké. Buď se kladly přímo mezi traverzy uchycené tak 1,5 až 2 cm na I profilu traverzy, nebo mezi keramické patky, které ležely na traverzách.
Na hrazdu je lepší samostatná konstrukce, nebo zakotvit do pevného zdiva aspoň na jedné straně a na druhé může být nějaká jiná podpěra (vhodný sloup), ale nekotvit zašprajcováním o hurdiskový strop!

Možné je všechno. Jen najít správné řešení. (Kurňa tohle není z mé hlavy. Kde jsem to jenom četl?? :-))

a) Najdětě traverzy, hrazdu upravte dle rozteče a přichyťte k traverzám
-- šrouby
-- přivařením
b) Provrtejte strop skrz, protáhněte závitové tyče, dole pod hrazdu použijte roznášecí plotny 200x150 mm tl.5 mm. nahoře souvislý roznášecí pás 200 x (rozteč hrazdy + 200) mm tl.5 mm a sešroubujte.