Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ake ovocie do zahrady ?

Zdravim,
Prichadza jar a romyslam co by som si dal do zahrady. Som z Kosic, cize je tu relativne teplejsie podnebie.
Mam tam uz par veci, ale zaujima ma, ci by ste mi neodpoucili nieco zdrave, lahko pestovatelne a take, s ktorym mate skusenosti. Mam tam vecsinou svetlo, takze s tym problem nebude. Zaujima ma ale aj nieco do uplneho tiena a chladku. Co by sa hodilo na take miesto ? Nenapada ma nic. Ale inak mam tam ako som uz pisal dostatok svetla. Len to jedno miestecko.
Zatial tam mam asi vsetky bezne druhy ovocnych stromcekov, pomalicky rastu, mam tam ribezle cervene, cierne, nejake cernice, trocha hrozna. Ale mam este dost miesta a take puste mi to pride.
Planujem kupit rakytnik (3 kusky), nejake hrozno, rebarboru a nejake bezne veci este (cernice, ribezle atd.)
Zaujima ma, ake mate skusenosti s tymi rakytnikmi, nikdy som to nepestoval, len videl v jednej zahradke. Tak isto ci by ste mi vedeli odporucit nejaku dobru odrodu stoloveho hrozna, cisto na konzum, nie vino, pripadne dalsie zaujimave a uzitkove rastliny (aj do toho tiena).
Dakujem.

Tezko rict:-/ mame na zahrade kanadskou, kamcatskou a este nejakou boruvku. Tohle mi nic nerika, ale nevim. Rostou vsechny, plodi vsechny, ale uz netusim ktera je ktera - pro me je to vsechno krovi, na kterym rostou jedly modry kulicky, co chutnaj jak boruvky. A ani jedno nema tolik plodu, abychom to neoozobali jen tak, ale zase nicemu z toho nevenujeme nejakou extra peci.