Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stary sici stroj VERITAS 8014/35-2

Zdravim vsechny zde pritomne
Mam problem s vyse uvedenym sicim strojem ktery jsem dostal za ukol zprovoznit a to ...

Ke stroji chybi clunek, nebo-li pouzdro na civku spodni nite
ve stavu kdy tam tento clunek neni se sici stroj chova jako zaseknuty,
nejde pohnout kolem pohonu, stroj vypada, jako by byl zaseknuty zrovna v miste kam se clunek dava.

Je mozne aby byl stroj bez clunku zablokovany a po umisteni clunku na sve misto se vse uvede do normalniho stavu, anebo mam hledat zavadu nekde jinde ??
Clunek nemam, a chci se dostat k odpovedi, zda ho ma cenu kupovat

Predem dekuji za odpoved

Zdenek

Prohlédněte stehovou desku - stačí odšroubovat jeden, nebo dva šroubky - jestli je otvor pro jehlu nehladký, budete se s tím trápit, nebo vrážet peníze do nové desky. Dtto je u pouzdra chapače - tam jak je teď zaseknutá jehla. jestli tam jsou groty, záseky po předchozí majitelce, tak to potřebuje opravu a ta dnes přijde pomalu na stejné peníze jako funkční stroj na inzerát.
Zkuste povolit jehlu, jestli vám to nepomůže při rozhýbání.
Na druhou stranu dnes stojí samotná šlapka bez kabelu nová 400,- a kabel velmi podobně...

stehová deska se dá opatrně zabrousit , není to až takový problém...jehla u chapače zaseknutá nebude, ta může být chapačem ohnuta nebo ulomena, ale to by byl stroj rozfázovaný...a i když je rozfázovaný dá se zfázovat...akorát je to pracné. To by se stalo jen tehdy, kdyby se pootočil celý systém člunku...

sroubky povoleny, vycisteno a uz se toci... velky dik,

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::

u toho Luczniku jsem menil ozubena kola, totalne jsem rozhodil casovani a to co zkousim je takove hazeni blatem do rybnika, ale je mi jasne, ze pokud by byl podrobny navod jak postupovat, tak by bylo za hodinu hotovo

Opet moooc dekuji za odpoved

Zdenek

tak ono to časování není až tak složité:seřizujeme bez niti a bez člunku
akorát se musí povolit celý unašeč, jemně dotáhnout a pak poštělovat ručně /až to bude hotovo tak dotáhnout/:
1. Jehla musí začít jít nahoru
2. posun látky musí být v klid
3. když se jehla zvedne cca o 3mm , musí zub chtající horní nit být na úrovni jehly
4.nastavuje se pro přímý steh.
5.dáme horní nit a člunek
6.mezera mezi jehlou a zubem co zachytává nit se pak nastaví podle nejsilnější jehly cca na 0,3mm až 0,5mm z horní niti by se měla utvořit malá smyčka, kterou zachtá chapč nitěa přesmýkne se přes člunek...
7.vložíme kousek látky a ručně provedeme několik stehů
když se to nesekne , můžeme zkusit šítel ektrikou, pomalu.
Nemělo by to vynechávat stehy.
Šijeme zásadně dvojitou látku abychom viděli kdle se nitě kříží, zda uprostřed či jinde
Podle toho se seřídí horní tah
spodní tah se nsatvuje na člunku, zcela výjimečně , tak že když chytneme za nit co leze z člunku, měla by se při zatřásání povysunovat...

tohle mám odchycený u Veritasky, snad je to u Lučniku podobně...ozubení je u Veritasky dole jen u člunku...

jj.není zač...když tak písni jak jsi dopad...

Mám problém se zpětným chodem u Veritasky 8014/40. V normálním směru stroj šije bez problémů, ale při stisknutí páčky pro zpětný chod, podavač látku neposunuje. Jde to seřídit jenom pomocí šroubu pro nastavení pozice zoubků dopředu/dozadu a šroubu pro nastavení výšky, nebo se musí sáhnout ještě někam jinam? Děkuji

Mohu-li ráda bych zde napsala svůj dotázek. Nejde mi povolit šroub u ručního kola Veritas 8014/35 abych mohla navinout nit na cívku. Nejde mi povolit za žádnou cenu. Stroj jsem si koupila včera a stroj vypadá, že nebyl až moc používán. Je možné, že je nějak ruční kolo blokováno? Promazala jsem dle návodu, šije .. jen nemůžu navíjet novou nit. Šití jsem zkoušela na niti co byla ve stroji .. Můžete-li mi poradit budu moc ráda. Kdysi jsem měla Veritasku ve skříňce a před lety jsem ji naprozřetelfně prodala. Pak jsem si koupila Brother kufříkový ale byla to taková lehká hračka. Byla jsem ráda, že jsem ji za malý peníz pak prodala. Říkala jsem si, že už do žádného stroje nepůjdu a šila jsem na staré Minervě po prababičce. No a pak jsem uviděla inzerát a koupila si tu Veritasku. Ochotným moc moc děkuji

Snad vám poradím ...
Já mám sice Veritas 8014/40, ale v návodu k použití je zobrazeno a napsáno "Uvolňovací šroub ručního kola". Nevím jestli je to šroub k uvolnění kola a jeho vyjmutí nebo uvolnění pro navíjení cívky. Asi nejspíš k vyjmutí. Nějak matně si vzpomínám, že jsem kdysi (někde, u nějakého stroje) musela přidržet jednou rukou "objímku" a druhou povolit to kolo a po navinutí nitě to zase oběma rukama utáhnout. Tak zkuste pořádně zabrat.
Jinak já cívky navíjím bez uvolněného kola - vyndám nit z jehly a při navíjení ji nechám ať kmitá.

Dobrý den ,,prosím mám dotaz,,včera jsem si dovezla šicí stroj veritas 8014/40 a nešije,,hledala jsem někde návod,,nejsem si jistá zda navlekam správně vrchní nit.Nemate prosím foto,,nebo návod k tomuto stroji?Díky za odpověď Majka