Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Papírové žaluzie do okna

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat jaký máte názor na papírové žaluzie, na slevomatu jsem našel toto:
http://www.slevomat.cz/sleva/95555-nalepovaci-papi rove-zaluzie?_pos=17&_src=goods

přijde mi to jako malá cena,ale vubec nevim jak tyhle žaluzie fungují,to se nalepí a je to tam pořád? Jak plní svou funkci, jak jsou účinné a jakou mají životnost nebo odolnost, a jak propouští světlo?

jestli máte zkušenosti rád si poslechnu vaše názory, děkuji

Před tak třiceti lety se tohle (v nesamolepící ale vrtuovací podobě) montovalo do paneláků. Na sluníčku to záhy vybledlo, zkřehlo a trhalo se to. Obvykle bylo vidět, jak to v oknech visí v podobě vějíře - jedna strana šla dolů, druhá se šprajcla. Dneska ani zadarmo.

Doma je nemám, ale řekla bych, že tyhle žaluzie ne :) Už jen ta technika nalepování mi přijde laciná. Je to praktické na přidělání, ale takovýhle typ žaluzie mi nepřijde z dlouhodobého hlediska moc efektivní. Co se týká životnosti, tak papír v ní moc nevyniká :) I údržba by byla náročná. Kdyby se to dalo na chatu nebo podobně, tak bych nad tím možná uvažovala, ale do běžného bytu či domu asi ne. Když se to porovná s moderními žaluziemi př. vertikalni-zaluzie-a51 Tak tak kvalita je na první pohled jinde.