Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skleník - polykarbonát nebo sklo?

Chystám se koupit v nějakém tom Baumaxu, Baumarktu a spol. skleník cca 2x4m. Ze dvou nabízených variant se mi víc líbí ta s polykarbonátem, i když 4mm mi přijdou málo. Jaký máte názor? Děkuji.

polykarbonát má proti sklu lepší izolační vlastnosti (jde v podstatě o dvojstěnný profil), zato horší prostupnost světla. A navíc časem degraduje (žloutne, tmavne, křehne). Sklo je stálejší, hůře tepelně izoluje, má lepší průsvitnost, ale je velmi křehké (hrající si děti, kroupy apod.)

U té degradace polykarbonátu by mě zajímalo, jestli je natolik významná, že by to znamenalo jeho výměnu třeba do 10 let? Vídám jej jako přístřešky, krytí autobusových zastávek atd., ale nikdy jsem si nevšímal jeho "zašlosti". Má někdo osobní zkušenost?

Použil bych polykarbonát. Záleží na kvalitě. Stavěl jsem 2 přístřešky. Na tom prvním - Termoclear... po 19 letech žádné viditelné mechanické poškození, v pohodě odolá i ředidlu C6000. Nenamrzá na něm sníh a jde bez problémů omést dolů. Druhý - Makrolon po 10 letech mechanicky celkem OK. Jen jemné škrábance od zametání sněhu, který na něj namrzá, takže ho je třeba trochu pobouchat a pak to jde taky. Ředidlo C6000 ho naleptává. Takže pozor při montáži a nějakém tom čistění.

mám s polykarbonátem asi 4 roky a nezdá se mi, že by se nějak měnila barva či struktura, jediné co dělám je před každou sezonou polykarbonátové desky pořádně očistím, jo a taky když jsem je dával do rámu skleníku tak jsem oba konce zalepil takovou hliníkovou páskou, takže v dírách polykarbonátu nemám ani brouky nebo pavouky, takže já jsem zatím spokojen