Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kaktus

Ahoj :) snad se mezi vami najde nekdo kdo mi poradi, ikdyz dotaz patri spise domu nez na zahradu :P shanim kaktus, kteremu by se darilo na parapetu kde sviti slunicko asi hodinku dve denne. perfektni by bylo kdyby kaktus nejak pekne kvetl :) omlouvam se za spatne zarazeni konverzace, ale myslim ze se mezi vami najde nekdo ochotny kdo mi poradi :) moc predem dekuju! :)

je to hodne stručný popis ( ...kde sviti slunicko asi hodinku dve denne ) , je to aké okno ??? ak je to východné okno , tak to potom na kaktuse moc nie je vhodné ,moze tam prezívat , alebo skorej živorit a o nejakom plnohodnotnom kvitnutí pochybujem , mozno nejaký nenáročnejsí sukulent by sa hodil

Hodina slnka nestaci ziadnemu kaktusu a uz vobec nie k tomu,aby nejako kvitol,tam skus radsej nejaku hybridnu begoniu,tie vydrzia aj minimum svetla a dnes sa daju zohnat nadherne kvitnuce odrody,s nimi budes mat viac radosti ako s kaktusom,ktory bude xivorit v naprosto nevyhovujucich podmienkach.....

Pro tvůj případ leda tak Vánočení/Velikonoční kaktus, nepotřebuje tolik světla, přímé slunce vůbec nemá rád a kvete snad všude. Jestli ale chceš nějakej "ostnatej" kaktus, tak ty ti tam nepůjdou, potřebují jižní okno a aby kvetl, tak ideálně skleníček.
Jinak by se na tom okně dařilo mnoha kytkám, ale kaktusům/sukulentům zrovna moc ne.