Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Míchání barev

Vymaloval jsem obÝVÁK , POVEDLO SE MI NAMÍCHAT oranžovou barvu to je o.k. Když sem chtel namíchat na druhou vrstvu , mam v kýbli růžovou stejně tak na zdi vypadá tak. dokoupil sem žlutou=světle růžová . Jak stoho tet udělat oranžovou?

Namíchaná určitě , příště si radči připlatim. Jinak sem míchal bílou s orenžovou + žlutá a vyšla stoho růžovka kterou budu muset vylejt.

píšeš bílá + oranžová + žlutá a máš z toho růžovou?

já si doma na zdi od jakživa míchala barvy sama a vím, že jedinej problém byl umíchat si tmavě vínově červenou, protože, jak se tam přidala kapka bílé, byla z toho růžová vždy.
Nyní jsem udělala pokus s vodovkami :) smíchala jsem růžovou se žlutou a pomohlo by, kdyby jsi přidal ještě více žluté - vznikne pak světle meruňková (ne zuřivě oranžová), jinak bych určitě dokoupila raději žlutou a oranžovou a smíchala s růžovou, než to vylejvat.

ano , byla to oranžovo-červená první várka my vyšla , na podruhé ne. Vše bylo stejné jen bílá od jiného výrobce , tak sem do té růžové dokoupil žlutou a celou tam vylil a stou růžovou to vůbec nehlo. Původně jsem chtel právě tu merunku.Rezdíl možná bude v hustotě té bílé bílá+červená=růžová jinak nevím.