Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení stěny mezi vytápěným a nevytáměným prostorem

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat jakým nejlepším způsobem zateplit stěnu mezi vytápěným a nevytápěným prostorem (síla stěny cca 40cm). Jde o obytný pokoj. Napravo a nalevo pokoje jsou dva nevytápěné prostory. Teplota v nevytápěných prostorech bývá přes zimu kolem 8 stupňů. Má vůbec smysl zateplovat takovou stěnu, bude to mít nějaký účenek?

Děkuju za odpověď

Dobrý den,
předpokládám, že nevytápěné místnosti nejsou využívány jako obytné a není tedy nutné dělat tam "hezkou" sádrokartonovou příčku, postačí řekněme provizorní zateplení. V tom případě stačí nalepit polystyren z té strany nevytápěných místností, například fasádní polystyren EPS 70F, v tloušťce 120-150mm.

Odstraněna reklama (sHpy00n)