Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem značka zákazu stání

zdravim, mam garaz a z garaze se vyjizdi celkem do prudkeho kopce, ktery je kolmo napojeny na komunikaci. Tato komunikace je široká pouze tak, že se vejde na stání auto a pak kolem nej projedou sousedi a uz tak je to hodne natesno, jenze kdyz si tam stoupne auto, tak mam problem vyjet na komunikaci, bud je to hodne naknop nebo to taky nekdy nejde vubec. Se sousedy jsme to ruzne resili, ale znate to, v dobrym a ve zlym, no a stejne to tam obcas postavej, tak se chci zeptat, kde a jak to resit, nechci volat policii a auto nechavat odtahovat, ale kde resit, zda by tam nemohli dat znacku? cim se to ridi? Resil jste to nekdo? Diky

vztahy jsou s konkretnim sousedem spatne, trpi nejakym komplexem, takze i kdyz se mu to vysvetli, natruc to tam obcas postavi..Policii se bojim volat, pze mi reknou "no ale to tam preci zaparkujete, kdyz to tady budete trochu tocit a parkrat si to srovnate" ale to ze pak parkuju jak idiot a muzu si odrit jak auto, tak nabourat zidku, to uz nikdo neresi

Nechci vás navádět k nepravostem ale... I když bude vše v souladu se zněním zákona o provozu na pozemních komunikacích, nemusí být v praxi situace únosná.
V tom případě se musíte postarat o to, aby dotyčná osoba, mdlého rozumu, byla šťastná, že může parkovat někde jinde, má pokoj a čistý autíčko.
Jinak platí rčení mého spolužáka J. Sedláčka z Přeštic: "Když není domluva, tak ho *flákni hajzla, copa s ním?! :-D

Vysvětlivky:
*..........opakovat dokud nedojde k nápravě

Když jsem kdysi ve firmě řešil značku "zákaz stání" aby nám lidé neparkovali na vedlejší komunikaci naproti výjezdům z garáže, tak jsem se celkem zapotil. Musel jsem mět žádost podepsanou vlastníkama dotčených pozemků, mapku se zakreslenýma značkama a šlo to na schválení jak na mětský ůřad, tak na dopravní policii (myslím, už je to dávno...). Po schválení musí značky nainstalovat firma, která na to má pověření. Instalaci značek a jejich výrobu jsme samozřejmě hradili my. Zkuste zajít na městský úřad a poptat se tam.

Soused byl v podobné situaci. Udělal nákresy, sepsal vysvětlení, dodal fotky, jak nemůže vyjet, podal na městském úřadu a do tří týdnů byla značka a i bílý obdélník na silnici s nápisem. Docela jsem byl překvapen ochotou a rychlostí. Takže městský úřad. Zkus jim napsat e-mail a poprosit o info, co je potřeba.