Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seřízení volantu felicie

Dobrý den,nechal jsem měnit všechny čepy na přední nápravě+laserová geometrie a trápí mě jeden problém,volant nejde dát přesně do prostřed,když se dá o zub do prava,volant je natočený mírně na pravo(tak o 5°)když se dá o zub doleva je zase otočený o 5° do leva,v té středové poloze prostě není zoubek do kterého by volant zapadl....geometrie je seřízená dobře,auto ve 130 drží kidně několik set metrů směr(dokud nepřijde zatáčka)na obě strany má stejně otáček,na obě strany jde stejně těžko....pro jistotu jsem nechal skontrolovat geometrii jinde ale tam mi řekli že je seřízení v pořádku
Je nějaký fígl o kterém nevím jak to udělat,vím že to na provoz nemá vliv,ale působí to prostě rušivě.....třeba jestli se to nedá povolit někde dole a doštelovat to
Díky moc

Seřízení geometrie je v pořádku, ale mechanik udělal zásadní chybu v tom, že když seřizoval sbíhavost, tak nedal volant do středu. Jediná pomoc je dát je znovu seřídit a trvat na tom, že volant bude nastaven do středu a pak teprve bude provedena sbíhavost která se provádí na tyči řízení. Je to na reklamaci.

Aha,no tak to jste mě moc nepotěšil,ale asi nic jiného nezbude....kdyby to zrovna vyšlo na nějaký zub tak to neřeším,hlavně že je to seřízené dobře,ale mě to prostě ruší při řízení....no tak to budu muset reklamovat

No a předpokládám že žádný jiný způsob jak to seřídit svépomocí není....kdyby se to dalo někde povolit a ta hřídel natočit o cca o 0,5 mm tak bych to neřešil a seřídil to sám....když hoši vidí feldu tak se na to vyserou.....aspoň že to je seřízené dobře
Nechce se mi hádat ale budu tam muset zajet znova...kéž by existoval nějaký způsob jak to udělat doma,tady u nás moc solidních servisů není,a co můžu tak si opravím sám

Dá se to doladit když je to jen takhle o malinko. Označíš si tyč řízení před čepem nějakou fixou na obou stranách nápravy. Povolíš převlečnou matku na tyči řízení (ne na páce náboje!!) a jednu stranu o půl otáčky povolíš, druhou o půl otáčky utáhneš. Dotáhneš zajišťovací matky a pojedeš to zkusit. Dá se to udělat bez demontáže kol a pokud to uděláš přesně, ani si nerozhodíš geometrii.

Je zřejmé, že autor dotazu nemá zkušenosti s opravami aut a je smutné, že jako velká část Čechů je na tom finančně tak, že se musí vrátit do dob hluboké totality a začít si opravovat auta svépomocí.
Nedoporučuji proto upravovat řízení sám. Malá chyba při povolování kontramatky, či nepřesnost při šroubování může mít za následek sjíždění pneumatik a tím dosti vysokou škodu. Pokud byla práce provedena v servise reklamoval bych ji. Jinak bych jezdil s volantem nakřivo. Je to otázka několika dní kdy se dá zvyknout.