Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem napojení odpadní trubky těsně nad zemí

Dobrý podvečer,
osazuji vanu. Původní majitel nechal ze země koukat poměrně dlouhý kus DN50 potrubí a já teď potřebuji - prakticky těsně nad úrovní podlahy - udělat 87st. koleno (nebo raději 2x 45st.), abych se dostal vhodně k vanovému sifonu.
Je nějaké systémové řešení (typu "odřezat trubku těsně u podlahy a použitím sci-fi tvarovky XYZ nasadit klasické 87st. koleno DN50") nebo prostě nezbývá než uřezat a "nějak" nalepit koleno?
Případně nějaká přechodka "DN50 vnitřní - DN40 hrdlo" by též byla řešení.
Obdobný problém je popsaný a elegantně vyřešený např. zde, nicméně v mém případě, kdy mi z podlahy čučí už DN50, tvarovku nenabízejí...
Děkuji za nápady.

Něco podobnýho jsem taky řešil, prostě jsem do trubky DN50 narval DN40 - vnější průměr cca 45mm (před hrdlem je rošíření - jinak bys do ní jinou DN40 nenasunul), opatlal jsem jí polyuretanovym lepidlem a silikonem, hrdlo DN40 a kus trubky DN50 ještě pro jistotu vulkanizační páskou, ale sedělo a těsnilo to už i před tim, ale spoj byl ve zdi, tak jsem chtěl mít jistotu. Ono se to zatěsní jakoby tím osazením s gumou. Nevím jak bych to líp popsal.

Dobrý den,řešil jsem před pár lety také výměnu vany.Stará litinová měla klasický sifon,tak jsem chtěl novou ,plastovou připojit podobně.Jenže to nevycházelo výškově a rozměrově.Prostě sifon tam nyní není,ale vlnovcová trubka s prohybem dolů,který tvoří sifon,na ní pryžový přechod do 63 původní trubky.Takto to doporučil kámoš v prodejně instalatérských potřeb.Slouží to bez problémů spoustu let.:-)