Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osazení vany - spád

Dobré odpoledne,
asi dosti hloupý dotaz... dosud jsem žil v domění, že vana se usazuje okrajem vodorovně s tím, že dno vany už je vůči "nástupní hraně" v mírném sklonu a tedy o odtok vody je postaráno.
Zkusil jsem si tedy cvičně na nožky posadit novou vanu, vyrovnal ji "do nuly", frknul do ní půl litru vody... a ta zůstala stát na místě, bez náznaku putování směrem k výlevce...
Přijde mi, že by to tak mohlo být v pořádku (dle vodováhy má dno opravdu vůči kraji velmi mírný spád), přece jen vypouštění celé vany je z hlediska dynamiky pohybu něco jiného než snaha vyhnat "pár deci". Ale tak znáte to, jistota je jistota a zkušenosti druhých neocenitelné...
Jedná se o obyčejnou akrylátovou vanu ze Sika, značka Laguna (170x75).
Děkuji.

je to už řada let a postupoval jsem stejně a zjistil jsem stený stav jako vy, Tak jsem to prostě vyrovnal tak, aby to odtékalo. Za 15 let opadaly kachle a přišli obgklaači a divili se, že je vana nakřivo, že prej je spád udělanej. Tak jsem jim vysvětlil, že u téhle vany na to asi zapoměli, a proto je podložena tak nakřivo aby ta voda odtekla sama.
Tož asi tak...