Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzdálenost nábytku od komínu

Dobrý den,

chtěla bych do pokoje v podkroví vyrobit komodu, je možné aby komoda byla umístěna hned vedle komína nebo je nutná nějaká bezpečná vzdálenost od komínu? U podlahy jsou v komíně vymetací dvířka, na podlaze je dlažba, ale s tím nábytkem si nejsem jistá.
Děkuji za pomoc

Dobrý den, máme taky třívrstvý komín s izolací a práve nevím zda vzdálenost 5cm se vztahuje i pro nábytek. A jelikož jsou v místnosti v komínu i vymetací dvířka tak, aby to nějak nevadilo.
Takže myslíte, že mohu nábytek umístit hned vedle komína.