Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem neznámí parazité?

Dobrý den,prosím nevíte, co by to mohlo být za "hajzlíky" :-)Nastěhovali se nám do domu, původně jsme si mysleli, že od slepic, které jsme pak vybili :( Již 3 měsíce bojujeme. Pokusili jsme je chytit a nechat určit, ale již po třetí se nám nedaří. Objevují se nám asi 0,5 mm černé tečky, i menší, téměř neviditelné, a pak lesklé měňavé šupinky, asi 1mm. Koušou nás, hlavně večer asi od 18 hodin začnou vylézát a žrát nás.Ale na nás, když žerou, vidět nejsou. Hodně ve vlasech, v obočí. Někdy máme po sobě červené flíčky, někdy až boláčky. V noci i přes veškerou snahu-praní na 60 st, sušička, něco přileze do postele, někdy jen lozí a šimrají, jindy koušou. Už jsme vytrhali v domě dřevěné podlahy a obložení stěn, něco málo jsme ponechali, ale odkryli, aby mohl proniknout aerosol. Zásah fumigací ani postřikem opakovaně a opakovaně, nepomohl. Dle odborníků (na základě popisu) to čmelíci kuří nejsou.Přenesl je na nás částečně i pes, který je má také, kotec, auta, dřevo na topení, všude se drží. HELP!Prosím, zažil to někdo?

Neviem ale len tak ako napad - mozete skusit naparovaciu zehlicku a naparit/vyzehlit parou vsetko (gauce, postele atd, gauce aj "rozobrat" dokial sa da lebo medzi komponentami gauca sa uklada plno supin z koze na nom sediacich ludi apod), opakovat co najcastejsie (ptz tie potvory urciote budu preskakovat z nevyzehlenych na vyzehlene miesta apod :) 100° paru to podla mna neprezije. teda ak sa to fakt ukryva v matracoch apod. A skusit aj najprv povysavat vsetko matrace postel koberce vsetko.
resp oni sa predavaju aj take naparovacie cistice co z nich syci 100° vodna para (cista vodna para ziadna chemia), zobral by som to a cely dom od vrchu az po spodok vy"paril" s tym :D

jednou nam nalezli cmelici do chalupy, pac jsme veknu na verande nechali hnizdecko cervenek. Na mladyho to lezlo fest, na me to moc neslo, ale na manzelku taky dost. Takovy maly pulmilimetrovy tecky. nakonec jsem zasel do drogerie a pani mi na to dala Cmelikostop (index.php). Pomohlo to, nejak vcelku normalne jsem se toho zbavili.

zdravím..už jste přišli na to,co to opravdu je? já mám stejný problém už půl roku..proběhala jsem plno kožních lékařů a nikdo neví..jedna lékařka mi řekla,at jdu na veterinu a další na parazitologickou stanici..večer si lehnu do čisté postele a ráno ty černé tečky jsou všude..šumí mi večer vlasy,ale doktor nic nenašel..prý jen lupy...jestli to není dravčík? ale ten prý nepřežívá na lidech,ale tohle mi přijde ,že se to množí...nejsou to vši,munky,ani štěnice,ani svrab..vše jsme u doktora vyloučili,ale nemůžeme to zlikvidovat...veškeré parazitologické spreje na zvířata,na vši,síra,oleje,masti na svraby,postřiky,fumigátor,vykuřování sírou,nic nezabírá...přišla jsem už polovinu vlasů a ten zbytek nejsou vlasy,ale suchá koudel,to samé plet na obličeji,vypadá to,že to zasahuje kůži.
když se drbeme,občas sáhnu a vytáhnu miniaturní kuličku v místě svědění,jako zrnko písku,vypadá to jako nějaký roztoč parazitující na člověku,už jsme také bezradní,lidé si myslí,že jsem paranoia,ale bohužel je to hmatatelné...je to ve vlasech,na obličeji,v obočí,v uších,nose a na zádech podél páteře,co se týče psychiky,je to na prášky.

Dobrý den,
jako dlouholetý chovatel s dobrými výsledky používám na cizopasniky Biokill.Je dobrý i na vystříkání sklepů a jiných prostor proti komárům,má dlouhotrvající účinek a je neškodný,používá se i v potravinářství.Pročtěte odkazy,třeba budete blíže k vyřešení problému.Hlavně situaci řešte,například zákožka svrabová se přes zvukovod dokáže dostat až do mozku a mohou nastat velké komplikace.:-)

http://search.seznam.cz/?q=biokill&sourceid=szn-HP

:-)

zdravím vás tak už jste přišla na to co to je já mam totíž stejny problem a nevím co s tím nesvědí mě to ale pořad mam všude na těle takové kuličky jak písek a oběvuje se to i na posteli řekl bych že to mám pod kuží jak lehnu v noci do postele tak mě to kouše ale kousance nemám jen je to nepříjemný a občas to štípne mam to v uších i v očích už jsem přemyšlel že vyhažu do popelnice uplně všechny věci nevím jak se toho zbavit nic není vidět a raději chodim spat ve dne děkuji za radu

ještě k tématu,ty černé tečky je trus,prý je to natrávená krev,takže ten parazit saje krev ,což odpovídá,já i mé děti jsme už nějakou dobu chudokrevní. sám o sobě je skoro průhledný,barva písku.nevím,jestli je to od zvířat,mám je také,nebo od lidí,ale s hygienou to nemá co dočinění..povlekám dvakrát týdně,vše umývám savem,chloraminem,peru v desinekci,prádlo žehlím parní stanicí ,pára má 120stupnů a je to k ničemu..stále to nemizí..kdyby někdo věděl co stím kromě zapálení baráku,tak také prosím o radu...

Dobrý den,
tazatelko,dokud přesně nepopíšete celou situaci,nebude možno pomoci.V první řadě parazita vyfoťte a dejte sem foto.
Máte různá zvířata,jaká?
Nemějte špatný pocit z mých dotazů,všiml jsem si před mnoha lety u kamaráda zákožky svrabové u psů,kteří chodili do bytu,píšu bytu,slušná rodina,uklizeno,čisto.
V první řadě jsem vystříkal všechny psy v té době dosažitelným difusilem a arpalitem.
Pak nastal úklid kotců,pálení psích pelíšků,rohožek od dveří,vystříkání prostor,hořákem zdi.
To samé v bytě,krom hořáku tam kde se psi zdržovali.Povedlo se nám to.
Vše dobře promyslete,nic neopomeňte,jinak budete v začarovaném kruhu,nesmí zůstat jediné ložisko cizopasníka a je naprosto jedno o jakého se jedná.:-)

Zdravím,

mám přesně to samé, co se tady popisuje. Před týdnem jsem přijela z Anglie ze studií, takže jsem to mohla chytit opravdu kdekoliv. Začínám z toho být psychicky dost rozházená. Nenašlo se náhodou řešení? Díky

Myslím, že v tak závažném případě, to zde nevyřešíme. Zkusil bych
kontaktovat nějaké odborníky. Dokážou i ze sejmutého trusu určit, o
jakého parazita se jedná. Jen tak namátkově jsem našel:
www.parazitologie.cz Je tam i odkaz na kontakt, zkuste jim
napsat.
Případ je zřejmě závažný, jde o Vaše zdraví a nejen to. Nevědomky můžete
nákazu šířit. V současné době, vlivem cestování, se sem mohou dostávat různé
nákazy ze zahraničí, a zřejmě není problém zavlečení, například z hotelu.

A jedná se skutečně o parazita? Podařilo se Vám nějakého odchytit? Pokud ano, neměl by být problém ho určit.
Jen mě tak napadlo, že by se také mohlo jednat o nějaké kožní onemocnění a černé tečky na povlečení by mohly být z malého krvácení z poškrabané pokožky.
Každopádně Vám problém nezávidím, když si to představím, jímá mě hrůza.
Přeji rychlé vyřešení.

Černé tečky, ano s těmi mám problém už přes dva roky. Mám je já a moje maminka která s námi bydlí. Starší syn a manžel tvrdí, že nic nemají. Mladší syn má podle mě příznaky také. Zatím jsem problém vyřešila tak, že se stále myjeme Arpelitem pro psi a příznaky ustoupily, ale nezmizely. Zkoušeli jsem deratizaci, desinfekci, spreje proti parazitům, Tee tree oil,sirnou mast, velmi časté praní na 60 a 90stupňů, úklízíme jako divé, převlíkáme postele, maminka každý den(já ne nezvládla bych to) a už jsme též unavené a zoufalé. Kožní lékařka nás posílala na psichiatrii. Manžel nadává, že to stojí spoustu peněz a taky si myslí, že jsme blázni. Byly jsme i v Praze v nějakém institutu kde nám vyšetřovali krev a nic nezjistili. Na těle se objevují malinkaté tečky opravdu téměř neviditelné, občas s tenkým bodcem(ocáskem). V kůži mám malinkaté vpichy(desítky), které se ale brzy zahojí, jak jsou malé. Občas se na kůži objevý regulérní pupínek, nebo několik, ale tak tři, čtyři. Někdy v jednom místě kůže svědí a objeví se červená skvrna a když použiju repelent a místo jakoby drbu, spíš masíruju objeví se několik černých teček, jakoby se vymasírují z té kůže. Někdy je zřejmé jak parazit napichuje kůži tím tenkým bodce. Nelze to chytit ani vyfotit, protože to je tak malinké. Jsou to desetiny milimetru.Z vlasů někdy vyčešu jakoby svleky kůže(průhledné ve tvaru jakoby kapky, nebo tvora jehož tělo přechází právě v ten bodec, který ale na svleku samozřejmě není, lesklé šupinky jsem taky pozorovala, ale od té doby co se denně kartáčuju Arpelitem jsem si nevšimla. Když se vysmrkám, mám tam černé tečky, nebo čárečky, když se utřu po čůrání, jsou tam, mám pocit, že to mám v celém těle. Z ucha taky občas vyndám. Zdá se mi, že se to celkově zmenšilo, od té doby co se myju Arpelitem, ale to je určitě taky jed. Jen nemám jiné řešení. Nevím co s tím. Největší starost mám o malého syna(8 let) aby se to na něm nějak negativně neprojevilo. Ten vpichy nemá, jen jsem mu ve vlasech našla svleky kůže a pupínky mívá hlavně kolem konečníku. Ještě jsem nenapsala, že pupínky svědí. Připadám si jak z jiné planety, dnes jsem poprvé narazila na internetu něco podobného, jinak za celou dobu jsem žádnou informaci nenašla. Prosím poraďte, až něco zjistíte!!!

Tak to je mi lito, u nás bohužel stav trvá už několik let. Zvíře žádné doma nemáme, jen slepice venku. Tito parazite jsou podle všeho, co jsem vyčetla dravčíci psí(?) Údajně napadají 20-40% lidí. U nás hrozné, máme pořád pokousanou pokožku hlavy, jinak po těle občas, domnívám se, že tím dlouhým obdobím už kůže na těle trochu "otupela". Naštěstí zatím nikdy nenapadali návštěvy. Nejhorší je to vždy kolem úplňku, když to vygooglujete, tak to odpovídá. ŽÁdná chemie ani přírodní prostředky neucinkuji, ani mechanické luxovani, parní čistič, prostě nic. Zoufalá situace. Syn, který s námi nebydlí se taky tvářil, že si to asi vymýšlím. Všechny zdroje uvádějí, že na lidech nedokončí množící cyklus, ale kde kde ho tedy dokončují, to je záhada. Určitý čas jsem prolezala internet, co s tím. Ale už nemůžu, znám vaše pocity.Hodně štěstí v novém roce, upřímně.

Ne 100% štěnice ne. Je to téměř neviditelné, na rozdíl od štěnic, projevy jsou jiné, opravdu odpovídají http://www.veterinarna-dermatologia.eu/liecba-koznych-chorob-kozne-ochorenia-od-a-do-z/roztoce-cheyletiella-dravcici. Bohužel všechny zmiňované metody jsme podstoupili, psa už nemáme, je v psím nebi, umřel na nádor ledviny. Vet nám výskyt potvrdil a říkal, že po odchodu psa odejdou i dravčíci, bohužel se tak nestalo.

Pokuste se prosím oprostit od toho, že to bylo od pejska. Vše co jste od začátku diskuse popsala odpovídá štěnicím. Přečtěte si i něco o projevech, životním cyklu a chování štěnic. Veterinář vám potvrdí všechno dokud mu budete platit. I kdyby to štěnice nebyly, jen praním, mražením a uklízením se toho nezbavíte.

Ne pes nebyl původce, dostalo se k nám křeslo z druhé ruky, myslím, že to vzniklo v tuto dobu. Ale nemůžu to říct na beton. Pejska to ale zachvátilo neskutečně, válel se po zahradě ve stromečcích, v keřích, všude, aby to setřásl. A pak se to objevilo v domě všude. Luxovali jsme, stříkali postupně vším, co bylo dostupné, opravdu VŠíM, pak 2x profi firma, od půdy po sklep, pak vytrhané dřevěné podlahy, vyhozený čalouněný nábytek, prostě vše co šlo udělat, psa jsme ošetřovali nadále, textilie veškeré taky, důkladně!!! Ani se mi to už nechce popisovat, různé fumigátory apod., Dodne nemáme v domě jediného pavouka, myslím, že jsme zamořeni ještě dnes. 3x jsme prostřednictvím deratizační firmy a jedné laboratoře dělali záchyt lepicí páskou, a nic nezjistili, asi jsme zachytávali jen šupinky trus, z toho to nezjistili. Štěnice to nejsou, to potvrdili i deratizátoři. Odpovídá to dravčíkům, dle veta, který viděl kousance, bohužel všechny rádoby popsané rady na internetu nefungují. Přečetla jsem metry informací. Dotazovala se i jiných veterinářů. Na jednom německém webu přes veterinu mě bohužel nepotěšili, opravdu to může být tak, že to napadá jen některé lidi a ostatním to nic nedělá a likvidace sporná. zrovna tak to je u zvířat, náš pes byl nemocný, jak se pak zjistilo, tak zřejmě oslabený. Dívala jsem se na ty germicidní lampy, jenže to jsou docela velké finance. My už jsme do toho problému investovali v řádech desetitisíců. Je to otřesné.3-[

to jsou štěnice.jestli máte v rodině někoho kdo jezdí kamionem do zahraničí-španělsko a tam dolů je to tam odsaď, tchán je taky přitáhnul domů(s novým nábytkem) a nezbývá nic jiného než všechno vyměnit, prostěradla, oblečení,neustálá desinfekce kamionu nábytek - horká pára na ně platí i tak se jich zbavoval skoro rok a dodnes je má, ale to řeší hygienou.Návodů na internetu jak se jich zbavit je spousty...ale jak už jsem to tu jednou psal ani tý nejhorší tchýni tohle nepřeju.

Dobrý den,nevím zda by to pomohlo,ale v nemocnicích používají v kuchyních k "desinfekci" lampu(zářivku)s ultrafialovým světlem.Když byl náš syn malý,byl dost nemocný a zářivku jsme používali v místnosti,kde spal,(tedy než šel spát).Zničí to totiž vše živé,včetně květin,takže jsme v pokoji rozsvítili a zavřeli dveře,aby tam nikdo nešel.Zářivka svítí fialově a vzduch potom krásně voní ozonem.Mělo by to zničit veškeré bakterie.Opakuji,zářivku musíte rozsvítit a nic živého tam nesmí být.Pořizovací náklady nejsou nijak vysoké.Takže časem a pravidelným používáním byste se toho mohli zbavit.

Dobrý den, večer všem..
Ačkoliv nerada, musím přiznat, že jsem si nyní s přítelem prošla úplně stejným "zážitkem", po pobytu v nemocnici jsem se vrátila domů a již druhou noc nás ty potvory atakovaly.. Začali jsme situaci řešit hned, projeli internet, hledali nejlepší možné řešení.. Už jsem se děsila, že se vážně jedná o štěnice, ale to mi nesedělo. S přítelem jsme si připadali jako blázni, protože nic nesedělo popisem tomu našemu, dokud jsem nenarazila na tenhle článek.. Z části se nám ulevilo, ale co s tím..? Rozhodli jsme se pro rapidní řešení, které se vyhne chem.zákroku. DOPORUČUJI VŠEM!! -> UV-C ZÁŘENÍ TZV. HORSKÉ SLUNCE, které ZABIJE VŠE ŽIVÉ/ORGANICKÉ. Opravdu pomáhá - ušetřete sebe i peníze.. Hodně štěstí ;-)

Dobrý večer,
Moc děkujeme za první opravdovou radu. Naše sousedka trpí stejným problémem jak je popisováno v předcházejících příspěvcích. Černé tečky, svědivost kůže, bílé granulky, atd. Žádná viditelná havěť (štěnice. blechy, atd.) nejsou porozovány. Nepomohlo ani opakované vystříkání a vykouření bytu patronami. Černé tečky a bílé granulky, asi půl až 1 mm se objevují tam kde se pohybuje, případně spí. Prosím, poraďte jakou UV-C lampu jste použili, příp. typ, kde jste ji sehnali, kdy a jak s ní svítíte (přes den nebo jen když je tma) a jak to pomáhá. Byli bychom Vám vděčni, jak my tak určitě i všichni trpící tímto problémem.
Můžete nám prosím, odpovědět? Janickovi.Praha@seznam.cz

Horské slunce - tedy UV lampa se kdysi běžně prodávalo a používalo. Dnes už bude k sehnání asi jen v bazaru nebo na aukru (http://aukro.cz/horske-slunce-chirana-sirius-i5847 120600.html. Já jsem osobně používal sice ne na hubení hmyzáků, ale na osvit plošných spojů rtuťovou výbojku jaká se používala úplně běžně v pouličním osvětlení - byly to lampy s namodralým světlem. Bylo ovšem potřeba opatrně rozbít baňku s luminoforem a mít k dispozici tlumivku vykuchanou z lucerny.
Je ovšem třeba si uvědomit, že valná většina takovýchto krvežíznivých potvor je světloplachá a před světlem (i ultrafialovým) hbitě mizí v nejbližší škvíře. Takže sebesilnější UV výbojka většině z nich nijak neublíží, zlikviduje jen těch pár nešťastníků, kteří nejsou dost hbití, aby zmizeli před vražedným nástrojem.

No mně se zdá podle Vašich příspěvků, že by to bylo jediné možné řešení. Ať Vám někdo koupí nové oblečení, zabalí do igelitu. Vy se mezitím pořádně umyjete třeba někde u příbuzných a nové oblečení si vezmete rovnou ze sáčku. Prosím Vás, netvrďte mi, že byste se toho nezbavili. Tu UV lampu Sirius jste zkoušeli? Nechte v místnosti světlo svítit třeba hodinu nebo dvě. To by v tom byl čert že by je i ten vzniklý ozon nezabil! Používá nebo používalo se to v nemocnicích a tam nesmělo přežít na operačních sálech nic!

No jsme na tom stejne. Dokonce jsme se prestehovali, byt vydezinfikovali, veci taky... Zkusili jsme vse krom te lampy. Vsichni nas oznacili za blazny, rodiny nas zavrhly, mysli si, ze fetujeme nejakedrogy. Prisla jsem o vlasy, ani lekari nepomohli, myslim si, ze o tom neco vedu, ale nevedi jak proti tomu bojovat a tak nas posilji k psychiatrovi.. Uz z toho nevidime zadne vychodisko, napada me obcas i sebevrazda, jak jsem zoufala. Pritel to tak neresi, vi o tom, take ho to kouse, ale nijak moc. Ja mam atopicky exem a velmi citlivou plet, take mam alergie, cely zivot se myju specialnimi prirodnimi prostredky na citlivou plet. Dost pomaha myt vlasy zitnou moukou, masky z drozdi mleka mouky a koreni (ja micham tymian, rozmaryn, hrebicek, zazvor, skorici, kurkumu a kajensky pepr), dale mi pomohly vyrobky od znacky khad s NEEMem, jsou to plechovky s praskem stoji cca 250-500kc a jsou to jen prirodni ingredience, no a nakonec vysusenou plet mazu zinkovou masti, sem ram si koupim eukaliptovy olej od koalky v lekarne (cca 70kc). Jinak ted jsem se lecila ze zloutenky C kterou jsem chytla kdovikde. Zloutenka se vylecila, ale jatra se rozpadaji, slinivka mi tvrdne, mam cim dal tim vetsi zazivaci obtize a nasli mi rakovinu. Je to jen horsi a horsi.. Ted zemrel svagr na rakovinu, zjistili mu ji pred 2mesici, bylo mu 28let. Meli ten samy problem.. Mam pocit, ze take brzy umru..

Ach jo, je mi to moc líto, cítím s vámi. Ono je to zřejmě tak, že jsou napadáni jen někteří lidé. U nás to z rodiny, pokud přijdou k nám, na nikoho nejde, jen na nás dva. Manžel také prodělal vážné onemocnění, já myslím, že kvůli spoustě chemie, kterou jsme se pokusili likvidovat.
Zkusím se ještě obrátit na parazitologii, jak tu někdo psal.

Asi jste už řešili tento poblém s odborníky. Ale nemohlo by jít opravdu i nějaké roztoče? Zejména ty pyroglyphidae. Jejich likvidace je někdy velmi obtížná a zdlouhavá. A kdysi, má tchýně, která chovala slepice, při jejich ošetřování chytila v kurníku čmelíky. Tři dny se škrábala a když za námi přišla, manželka ji prohlédla a byla taky celá doďobaná a měla je ve vlasech. Tak jsme ji strčili do vany s horkou vodou, použili různé deratizační šampony a přípravky, povlečení postele vyvařili, šaty co v nich chodila rovněž a celou slepičárnu ihned spálili, slepice pozabíjeli a rovněž spálili. Tímto radikálním opatřením jsme se jich zbavili. Asi "nesu dříví do lesa", ale přikládám pár odkazů. Držím palce, aby jste se těch svi.. zbavili.

http://asanazlin.cz/roztoci
https://www.ifauna.cz/drubez/forum/r/detail/764376/cmelici-prosim-radu
http://www.chovej.cz/cmelici-u-slepic/

Díky za snahu. Čmelíci to nejsou, ti jdou vidět a v bytě nepřežijí takovou dobu. Jsou to roztoči, jak už jsem psala, ale ne prachoví, ti způsobují jiné problémy. Patrně tedy je to https://www.ifauna.cz/psi/clanky/r/detail/4111/cheyletieloza-dravcikovitost/
Všude ale píšou, že na člověku nepřežívá, tak buď to není pravda nebo je to ještě jiný zákeřný druh. Ale vzhledem k tomu, že jej téměř nejde zachytit, což potvrzuji, opakovaně jsme zkoušeli lepicí páskou, pak mikroskopické vyšetření přes deratizační firmy a nic.

Ak je to iba na zopár kusov oblečenia, vraz ich zabalené v igelite do mrazáku na tri dni. Mrazák nastavený na maximálny výkon -28°C.

Hore písali silný výkon ortuťovej ÚV lampy (horáka, tzv. horské slnko), ktorý v uzatvorenom priestore vytvorí ako bonus okrem fialového žiarenia aj O3, ako Generátor ozónu. Horské slnko dnes nekúpiš, jedine bazár. Dá sa vyrobiť horské slnko z pouličnej výbojky ak máš vhodnú tlmivku na 125-300W / 230V, odstránením vrchného skla

https://www.cbelektro.sk/eshop/action/productdetail/oc/31570/product/vybojka-ortutova-250w-e40-4000k-hlf-leuci.xhtml

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSgqHCjbydfWQIpUmTqGdyRBRnKeXJd4g1hkbaeukJMK848hWusfA

http://www.uvc.cz/shop/vykonove-uv-vybojky-polygrafie-vytvrzovani/118-supratec-400watt-osram.html

V opačnom prípade jedine zatesniť okná, dvere, nakúpiť aspoň desať veľkých sprejov Biolit proti cicavým a žravým škodcom na ktorých mechanicky zablokuješ trysky a nahádžeš ich vysyčať do zamorenej miestnosti. Zdrhať z domova na 24 hodín je podmienkou.

Tiež všetko živé od vírusov, baktérií, rozložením DNA/RNA zlikviduje plynný chlór. To by si musela kúpiť aspoň 5l Savo originál, naliať Savo do hrnca a nechať na šporáku odparovať z tekutiny do utesneného bytu čistý chlór.

Chlór je sviňa, odfarbuje, odmasťuje, koroduje.

To je presne vyladené ÚV-B žiarenie konkrétnej vlnovej dĺžky neškodnej živým bunkám a organizmom, ako v solárkach. https://mreferaty.aktuality.sk/ultrafialove-ziarenia/referat-29857

Ortuťové horáky dávajú široké spektrum UVC až takmer po rontgenové, či gama žiarenie.
https://www.solarianovotny.cz/proc-nepouzivat-horske-slunce

Lenže Sirius - Chirana, mali horák 125W s ortuťovou výbojkou UV-C velice čajový, musel by žiariť 24 hodín v uzatvorenej miestnosti.

Kedysi mali v špitáloch na nohe s kolieskami veľké horáky s dvadsať centimetrovou U-výbojkou vyrobené z kremenného skla situované v polguli reflektora, kde bola v spodnej nohe horského slnka 2kW tlmivka. Tieto horské prepálili po čase durch aj obvodové murivo stavby.

Problém řeší 400W rtuťová výbojka z pouličního osvětlení (rychle, dokud se ještě nějaká použitá svítidla dají sehnat) ze které se otluče sklo, že zůstane jen hořák. Bacha na oči, svářečské brýle nutné i když se chcete jen na vteřinu kouknout jestli to svítí. A do místnosti kde je to zapnuté vůbec nevstupovat, použijte dlouhý kabel s vypínačem mimo místnost. Pozor, tohle není germicidní lampa, ale rejžák který zabíjí všechno živé.

EDIT: pardon, teď jsem si všiml, že přesně tohle výše už píšete...

Mám stejný problém na kamionu v německu, už podruhé. Malý potvory cca. 1mm co se nedají chytit, lezou po těle, šimrají, koušou a kladou do potahů a oblečení mikro kulatý bílý vajíčka. Částečně pomáhá neostomosan z veteriny, zabije vylíhlý, ale na vajíčka nefunguje. Poprvé přišla zima a s prvními mrazy zmizeli. teď je někdo zanesl na penzion, kde jsem už půl roku bez problému vegetoval. Najednou se objevili asi z prostěradla, protože majitel sám pere ložní prádlo a suší na věšáku - nazničí vajíčka a prostěradlo dá na jinou postel.
asi jsou to šatní vši. pomáhá pouze mráz, nechat je týden bez žrádla a tropšku ten neostomasan. Kdybych je dotáhnul domů, odvšivím se neostomosanem, koupím čistý věci a jdu s rodinou na týden bydlet k rodičům, nebo na hotel.
Sranda je, že vám každý řekne, že šatní vši se v evropě nevyskytujou a tak se proti nim nic nevyrábí. Spreje na vši jsou jen pěnové a silikonové na vlasy.

UV lampu si vyrob z ortuťovej výbojky. V zveráku prdni vrchný obal, aby si obnažil ortuťový horák z kremenného skla.

https://www.elron.sk/produkty/vybojka-hql-250w-e40-ortutova-4000k-4050300015064/p-4463663.xhtml

https://diskuse.elektrika.cz/index.php?action=dlattach;topic=13530.0;attach=6833;image

V horskom slnku zn.: Sirius, vybavené ÚV 125W výbojkou, tvorili tlmivku do série zapojené iba dve telesá infra žiariča (odporový drôt v sklenných trubičkách) s príkonom 500W (solux), no a ortuťový horák po prepnutí zo soluxu alebo naopak sa naštartoval s jedným prťavým štartovacím odporom.

Schému k Sirius si nájdi.

Ak použiješ k zbastleniu dve 500W ortuťové výbojky docieliš taký osvit, že prepáliš ÚV žiarením aj murivo. No a pri zatvorenej miestnosti vznikne po niekoľkých hodinách tak silná koncentrácia okrem ÚV žiarenia "odpadového" ozónu O3, že zlikviduje všetko živé, nielen hmyz, aj vírusy. (rastliny skapú po pár minutách)

Kedysi sa v špitáloch používalo k dezinfekcii priestorov ÚV, vybavené U - horákom 2kW horské slnko s echt mosadzou tlmivkou vinuté na plechoch, skryté v spodnej nohe na kolieskach, ktoré bolo spustené na noc v operačkách.