Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slepení OSB desek

Dobrý den,
celý můj dotaz se týká podlahové podlahové vrstvy. Mým hlavním problémem je, že si nejsem jist jakým druhem lepidla či tmelu slepit OSB desky k sobě v místě profilu, tj. pero - drážka, a za druhé jaký je nejvhodnější druh lepidla k přilepení tvrzeného polystyrenu k betonové podlaze. Předem všem děkuji za radu

Dobrý den,
OSB desky v místě perodrážky i v případě plošného lepení na vazbu můžete lepit disperzním lepidlem, např. Duvilaxem. Proč chcete lepit polystyren k podlaze a co myslíte slovem tvrzený? Někdo tvrzeným polystyrenem nazývá EPS 150S, někdo XPS (extrudovaný) polystyren. Pokud se jedná o běžný "bílý" EPS 150S nebo EPS 200S tak bude stačit běžné cementové lepidlo, pokud by jste chtěl lepit XPS polystyren, tak ten běžným "obyčejným" lepidlem nedrží spolehlivě! Obecně je potřeba XPS lepit kvalitním k tomu určeným lepidlem, např. Weber.therm Elastik nebo Weber.therm Technik.
S pozdravem Martin Pokorný, StavaOnline.cz