Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rtuťový teploměr

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu...Je možné, že se narušil lékařský rtuťový teploměr, když po naměření teploty rtuť jakoby podtlakem "sjede" během pár vteřin zpět na začátek nebo popř. ani rtuť sloupec po kontaktu s těl. teplotou vůbec nevystoupá? Po ponoření do vody konec teploměru stoupá vzhůru. Je vzduchová bublina přirozenou součástí teploměru? Mám strach, jestli nedošlo k úniku par, mám teploměr u postele a jsem těhotná...Moc vám děkuji předem za odpověď.

Jen pro zajímavost, kdesi jsem se dočetl, že soukromé vlastnictví tekuté rtuti je trestné, při náhodném nálezu je povinnost nález ohlásit a odevzdat.::)
Hrát si se rtutí v krabičce od sardinek může mít vážné zdravotní následky. Ale přiznám se že kdysi jsem si s tím zablbnul taky. Vdechnutí par rtuti mimo jiné též poškozuje mozek. Tak teď nevím, nevím ....:-/

Kovová rtuť působí silně projímavě, ale její pozření na vás následky nezanechá. Výrazně škodlivější jsou její páry. Pracovníci "staré" spolanské elektrolýzy by mohli vyprávět - vlastně většinou už nemohli.
Aby se efekt projevil, musel by si dotyčný hrát s krabičkou sardinek denně.