Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chybějící závaží u kukaček

Zdravíčko,

dostal jsem se ke starým kukačkám, ale chybí u nich jedno závaží, chtěl bych si vyrobit nové, potřeboval bych jen vědět zda druhé závaží má stejnou váhu jako to původní, nebo se to musí nějak přepočítat?

Díky za každou odpověď:)

Dobrý den,závaží koupíte někde ve starožitnictví,dost toto sleduji a čas od času něco koupím,přítelkyně sbírá hodiny a kukačky a další řetízkové dvouzávažové bicí máme několikery.Pokud máte závaží pouze válcového tvaru,tak i vytočit na soustruhu,ale šišky se vyrábět nevyplatí.Stále nějaké hodiny opravuji a sháním díly.Většina závaží ,která u hodin máme má stejnou váhu na obou řetízcích.Po začátku jsem si také myslel,že budou rozdílné váhy a závaží vážil.Závaží dejte stejné váhy jak byla původní,jinak musíte i třeba při lehkém prodloužit kyvadlo.I staří hodináři,ke kterým chodím na rady nedoporučují jiná závaží,než ta originál váhově.Tím,že tento sortiment sleduji,tak vidám i inzerci na netu,ale nejvíce je zde: http://aukro.cz/listing.php/search?sg=0&string=z%C 3%A1va%C5%BE%C3%AD&order=p

Pokud je nějak tvarované, například ve tvaru šišky, podle toho, které máte udělejte odlitek. Třeba do sádry a pak za studena třeba zase ze sádry s vsazeným ouškem. Na hmotnosti tak moc záležet nebude. Přesné musí být kyvadlo. Případně je možné do závaží zespodu vyvrtat díru a zátěž zvýšit nějakým železem (například tam nacpat šroub, matici, nebo co je železného po ruce) nebo kusem nějakého olova (třeba z klempířské pájky na okapy, tam je víc olova než cínu (nebo aspoň bejvávalo)).