Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nove letni Pneu

Dobry den. Mam takovy dotaz ohledne novych Letnich pneu jiste lepsi znacky. Chci si je objednat po e-shopu, volal jsem na zakaznicke cislo s dotazem na stari pripadne objednavanych pneu, po tel. my bylo receno ze skladem maji 1 000 000 kusu ruznych pneu ze momentalne me nemuzou rici stari konkretnich vybranych kusu. Nabizeji ruzne pneu do stari maximalne 18 mesicu. Je to v pohode kdyby pneumatika mela od vyroby uz 18 mesicu ? Dekuji za odpoved. Jinak jak poznam na obvodu datum vyroby pneu?

Za svých mladých let jsem obouval svého Renaulta Super R5 GTE zásadně do jetých gum, protože na nové atypické rozměry jaksi nebylo a můžu ti říci, že dokud ta pneumatika není nijak popraskaná nebo není jinak uvnitř poškozená, tak to neřeš :-) To auto mělo dosti slušný záběr, díky výkonému motoru a nikdy guma nijak nepraskla. Samozřejmě to byly gumy pouze od kvalitních výrobců, jako např. Michellin, Semperit a jiné. V té době ještě Čínani do pneu snad nefušovali :-)

ja po zazitku z minuleho roka, ked mi v kufri na krizovatke zaparkoval spoluobcan, kt. sice brzdil, ale behun z pneumatiky ostal 50m za nim (na mieste kde zacal brzdit) radsej preferujem nove gumy. Ten cenovy rozdiel pri prepocte na km nevyzera az tak hrozne a ked si uvedomis, ze s vozovkou ta spaja plocha par cm stvorcovych...
A potom si uz len vybrat predajcu. Moj mi dava napriklad zaruku, ze ak do pol roka defekt, dostanem novu. Su sice drahsi, ale myslim, ze stoja za to