Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Vícevrstvá tepelná izolace Superfoil

www.izolace.superfoil.cz

..a opět téma tepelná izolace, tentokrát jsem našel tento odkaz a na první pohled se mi jeví výše uvedená izolace krom ceny jako skvělé řešení - ovšem všude bývají nějaká "ale", tak bych se rád pozeptal, zda tu máte někdo zkušenost s touto izolací a zda opravdu dosahuje takových kvalit, jaké jsou zmiňovány (např. srovnání s "běžnou" vatou - tloušťka 38mm/účinek srovnatelný 27,5cm minerální vaty apod.)
nuže? 8¨-)

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. :-)
(Kurt) (Kurt)

Zdravím všechny na tomto foru nebudu si tady hrát na spokojeného anonymního klienta.
Jmennuji se Dan Vavrečka, jsem zástupce firmy Superfoil.Se superfoil jsem se poprvé setkal ve Velké Británii , kde jsem 10 let žil a pracoval pro stavební firmu. Nejprve jsem na to koukal jako na zjevení.Tato izolace nám byla přímo doporučena stavebním dozorem. Jednalo se o SF 19 , pro dosažení požadované hodnoty odporu nám bylo nařízeno mezi krokve instalovat dalších 5cm izolace jednalo se tuším o pur panely tloušťka 5 cm.
Předloni jsem se vrátil a při rekonstrukci maleho podkroví jsem pro nedostatek místa použil SF19 ,mezi krokvemi jiz byla vata 5cm a tak tam zůstala.
Efekt je výborný jak v létě tak v zimě. Po vlastním odzkoušení jsem si uvědomil jak výbornou inovaci se jedná a kontaktoval jsem výrobce a domluvil se s ním na jeho zastupování v ČR.

Pánové, pokud je to možné přijeďte se podívat dokud je chladno. Jsem ochoten kohokoliv uvítat a pžesvědčit se o kvalitě reflexních izolací.

O Anglii se hovoří jako o konzervativní zemi, to ale jistě neplatí o využití nových technologií. Taky jsme si mysleli ,že mobilní telefon je snem a nyní ho má každý člověk. Jedná se o uplně jinou technologii se stejnám efektem. A stejně je tomu i se Superfoil.

Superfoil je nezávisle testován a hodnoty odporu R jsou narozdíl od podobného vyrobku Lupotherm realné.

Kopie těchto dokumentů mohu zaslat případným zájemcům. Na závěr jen konstatování. Mentalita lidí ve Velké Británii, by nepřipustila prodávat a vyrábět něco co za to nestojí. S pozdravem Dan Vavrečka Superfoil.

děkuji za vyčerpávající odpověď
věřím, že izolace Superfoil má izolační vlastnosti - dokonce by pro mě byla výhodným řešením, ovšem jak mohu na základě jediné informace posoudit její skutečné izolační schopnosti? je tloušťka 38 mm skutečně odpovídající 275 mm běžné vaty? (o jakém součiniteli propustnosti?) - rád bych věřil, že ano, ale nežli budu investovat, rád bych slyšel i názory těch, kteří již tuto izolaci mají nebo s ní pracují (přijet v současné době nikam nemohu, jsem po úraze o berlích)
a k té mentalitě lidí ve VB - mentalita lidí kdekoli na světě dovolí vyrábět cokoli 8¨-)

Prohlížel jsem si montážní návod a chtěl bych zpochybnit uchycení 19 mm izolace mezi krokvemi sponkovačkou.Myslím že při uchycení kovovými sponkami a úplném sploštění již tak tenkého materiálu musí zákonitě docházet k tepelným mostům. Podle mne je nutno tuto izolaci uchytávat jako izolace minerální.

Podle dovozce Lupothermu jsou hodnoty udávané jako tepelný odpor (a z toho plynoucí přepočtená lambda) deklarovány na základě soudního rozhodnutí, kdy výrobce čelil nějaké žalobě, odvolal se, jako argument použil spotřebu před zateplením a po něm. Soud tento argumetn přijal, nechal to prošetřit a dal výrobci za pravdu.
Tohle nám psal pan Bílek z Xnergie.
My máme Lupotherm na střeše jako nadkrokevní izolaci, vedle v domě (stejná konstrukce) mají 30cm vlny a u nás je v létě podstatně chladněji než u sousedů. Máme oba na střeše stejnou betonovou tašku. My máme tedy o něco větší podkroví, protože těmi 30cm vlny sousedé ztratili hodně prostoru z podkroví.
Ze začátku se nám smáli. Dnes se k nám chodí chladit a nadávají na vlnu.
Takže my proti Lupothermu neřekneme ani slovo.
V zimě (a to je možná méně srovnatelné, protože každý topíme jinak, zatímco slunce topí všem stejně) máme asi o 15-20% menší spotřebu, než mají sousedi.
Takže pokud tu někdo tvrdí, že R Lupothermu, které izoluje podstatně lépe než sousedovic 30cm vlny, je nereálné, tak je to pitomost. Nebo spíš ubohost konkurenta.

My máme ve střeše taky Lupotherm, ale jen na půlce. Manžel Lupotherm objevil před 2 roky, ale to už byla půlka střechy zaizolovaná (pod trámy a mezi trámy vlnou, a nad trámy ležely ještě polystyrenové desky, na které šla rovnou krytina. Celkem 30cm izolace. Drahé to bylo (oproti Lupothermu) až hanba. Lupotherm se roztáhl z vrchu na trámy, takže nám neubral žádný prostor z interiéru. A cenově jsme byly na polovině (protože nebylo nutné řešit nějaké další konstrukce).
Už máme obě izolace 2 roky (2 zimy). V obou částech topíme stejně (na stejnou teplotu). V zimě je v místnostech kde je vlna a polystyren, je pocitově chladněji, ale radiátory tam topí častěji a více (máme centrální regulaci, která nám vyhodnocuje, kdy se kde na jakou dobu radiátory jak otevíraly a rozpočítává i poměrově spotřebu na každý radiátor zvlášť). V místnostech s Lupothermem jsou sádrokartony na dotek teplé. Jako kdyby do nich něco z druhé strany topilo. Manžel to měřil infra teploměrem a zjistil, že pod Lupothermem má sádrokarton o 2-3st. vyšší teplotu než pod vlnou.
A v létě je to nejvíce markantní. Přestože jsou v obou částech střechy naprosto stejné podmínky pro ohřívání střechy (stejný počet střešních oken, stejné venkovní žaluzie), je v místnostech s Lupothermem běžně o 4-5st. nižší teplota. A v těch největších vedrech, kdy vzrostla teplota pod vlnou na 35° bylo pod Lupothermem jen 27°.
Manžel to nechal spočítat podle těchto rozdílů (spotřeba na radiátor a rozdíl teplot v létě) a vyšlo mu, že pokud je tepelný odpor sestavy vlna + polystyren 8,5, pak odpor Lupothermu musí být 12,3.

Napsal bych vám taky, že mám Lupotherm a k tomu spoustu superlativů, vyhodnocení a výpočtů na důkaz kvality uvedeného materiálu, ale bohužel mám jinou IP adresu než předchozí dva příspěvky, tak by to nemělo tu správnou výpovědní hodnotu :-D:-D:-D

Tak jsem zjišťoval tu IP adresu. S Janou K. jsme od sebe vzdálení asi 500m vzdušnou čarou (na Lupotherm mě mimochodem přivedl její manžel v hospodě). Volal jsem pánovi, co tu v obci provozuje bezdrátový internet, a navenek se prý tváříme jako jedna (jeho adresa) všichni, kdo jsme na něj připojení. A že pokud budu chtít, mi může zřidit vlastní IP adresu, ale stálo by to nějaké peníze navíc.

Bo jsme se narodili ve stejnej dedině?
Chodili do stejné školy? Četly podobné knížky? Poslouchali stejnou televizi?
Víc nevím.
Ale nepřipadne mi, že by ten projev byl nějak jinak stejný, než když čtu korespondenci s jinými lidmi. Vesměs je to na jedno brdo.

Mně na rozdíl od ostatních příspěvků zaujalo hojné a zbytečné užívání závorek. Mimochodem stejně hojný výskyt této zbytečnosti se vyskytuje i na stránkách Lupothermu. Jako by to bylo psané jednou rukou.
Ale to je nejspíš můj subjektivní dojem ze kterého mně jistě vyvedete. Ostatní nechť si udělají obrázek sami.

Hm, to je fakt. Při psaní je (závorky) používám často - a píšu hodně. I na Lupothermu jich je tam všude hodně... Mohli by na to pasovat 2 teorie - buď jsem současně i Jana a současně i tvůrce webu o lupothermu v jedné osobě, čemuž bych se osobně klidně přiklonil (ta IP adresa tomu rozhodně nasvědčuje) nebo je to náhoda. Ještě mě napadla něco, jako stejné znamení, nebo stejná vlna přijímající stejné kvantové částice (neuriny) s tvůrcem webu lupothermu i s Janou nebo jiné šílené propojení, které by to vysvětlovalo....

Napsal mi pan Pleva, jestli se nemohu připojit do diskuse.
Kromě útoku od pana Vavrecky, že naše ho hodnoty nejsou reálné a jeho ano, není moc věcí k vyjádření. k tomu jen - pokud chce p. Vavrečka budovat jméno SuperFoilu na pomlouvání konkurence je jeho vizitka. Myslím, že anglický výrobce je natolik seriozní firma, že by s tímto postojem rozhodně nesouhlasila.

Děkuji paní Janě i panu Plevovi za svědectví o Lupothermu - paní Janu moc prosím o napsání nějakého emailu mně. Rád bych u Vás umístil do konstrukce střechy čidla na měření teplot v obou půlkách, abychom mohli srovnat izolace nejen pocitově, ale i měřením.
Přeji všem mnoho dobrého
Michal Bílek - dovozce Lupothermu