Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odpad panelový dům

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat bydlím v panelovém domě, co je můj problém - problém je to věc kterou chci vyřešit asi tak. Mám pračku v koupelně a jelikož vypouštím špinavou vodu do vany, tak bych to chtěl vyřešit tak napojit odpad z pračky do odpadu z vany? Máte s tím nikdo nějaké zkušenosti?

Děkuji Franna.

Není to lepší do umyvadla se sifonem, jenž má odbočku na nasazení hadice?
Takhle bys musel vleže vyndat sifon od vany a podle místa pod vanou shánět náhradu s tím nápichem. Manipulační prostor stísněný.
Potom se provrtat do obkladu kolem vany za účelem prostrčení šlauchu.
Problém pak mohou dělat cucky(nitě a podobné) z pračky, které se při tvém vypouštění do vany zachytí v sítku. Jakmile to pustíš do potrubí, setká se to s trochou mastnoty v rouře a vznik "ucpanostních" problémů je na dohled.

Já mám ten samý panelákový paskvil a mám to vyřešeno tak, že jsem koupil dlouhou hadici a připojil ji na odpad pod vanou - místo té záslepky. Samozřejmě nesmíš zapomenout tu hadici nejdřív vyvést nahoru - na zadní straně pračky na to je takový úchyt a pak teprve dolů. Já na to zapomněl a voda samozřejmě furt odtíkala a pračka nemohla prát...

Jo nojóó.. A hlavně že na to čumim jako tydýt a té záslepky se nevšimnu. :-[ To by se dalo použít. Bude ale muset sehnat hadicovou sifonovou odbočku aby mu místo záslepky přesně pasovala. Ideálně odšroubovat, vzít sebou do instalatérské prodejny a tam se domluvit že místo toho potřebuje napojit hadici od pračky.