Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z čeho přístavbu ?

Ahoj, rád bych slyšel názor více lidí. K domu, který je postavený z bůh ví čeho, ale převládá červená cihla, chci přistavět přístavbu. Zatím vedle domu je jen hlína, ale bude základová deska a na to mám dát co? Nevím, jestli Porotherm, nebo raději Ytong? Hodně lidí mě láme do toho Ytongu. V přístavbě by měla být dílna a v druhé půlce ložnice. Jako střecha bude v budoucnu protažené patro. Trámy a rám jako dřevostavba.

Tak teď ti zamotám hlavu třetím hráčem do výběru. Já jsem třeba léta hájil klasiku, tedy červenou pálenou cihlu. Nicméně vše má svůj vývoj a dnes bych šel do 150 mm vápenopískového bloku plus masivní izolace. Obdoba konstrukce kterou navrhl i milan.cukrar s tím že hutný vp blok je pevnější takže si můžeš dovolit slabší stěnu a lépe akumuluje teplo.

Nosná stěna jen 15cm? Není to málo Antone Pavloviči? 15cm na obvodové stěny používá Canaba a ti staví z panelů. Když vezmu v úvahu, že v těch stěnách povedou ještě vnitřní instalace min. elektrika možná i voda a odpad tak mě to moc důvěrou nenaplňuje. Jinak v principu souhlasím s Vaším názorem a názorem pana Milana že, nejlepším řešením je dnes slabá obvodová stěna (plní pouze nosnou funkci) + masivní izolant.