Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Filtr k Vodárně

Dobrý den řeším problém po tání a deštích nám do studny pronikla vrchní voda poznal jsem to ,že začla téci voda mírně zbarvená do žluta existuje nějaký filtr k vodárně který tento kal zachytí nějakou děkuji

Ne. Aspoň tedy v reálných domácích možnostech. Musíš vypucovat studnu, nebo počkat až se usadí. Mělo by stačit povolat hasiče a nechat studnu vycucnout. Kal nebude jediný problém, když se tam dostala povrchová voda. Budou patrně velmi zvýšené dusičnany a dusitany, případně bakteriologická kontaminace. Doporučuji nechat udělat rozbor, co to tam máš vlastně za břečku.

Okolo studny z vnější(kam jinam, že) strany skruží se má dávat nepropustná jílová vrstva a snad podle nějaké normy(už jsem to pozapomněl) by měl být kolem na povrchu udělaný 1m široký kruh z betonu, právě aby se zabránilo těmto průsakům.

Koupil jsem barák kde studna byla hotová ale po deštích a tání jsemsi všiml ,že pod třetí skruží je pramen což si myslím ,že je to povrchová voda i podle zbarvení vytáhnu studnu vyčistím a tam kde je průsak tak to řádně vyčistím a uzavřu studniční pěnou nic jiného mě nenapadá