Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozměr pneu ?

Mám na autě pneumatiky rozměru 195/65 R15 91T nyní si chci objednat nové, ale v číslování je malý rozdíl.
Je tam 195/65 R15 95 T XL.
Nevíte v čem je ten rozdíl a zda mohu tyto pláště použít?

loading...

Pozor na to!! Rychlostní index musí být dle TP nebo vyšší. Jen na zimní pneu může být o jednu třídu níže, ale musí to být zřetelně označeno , např. Nálepkou v zorném poli řidiče. pokud si toho na STK všimnou, nemáte naději projít. Nedej bože když uděláte nehodu a budou to zkoumat, jde to za Vámi. když jsem boural ne vlastní vinou v loni, likvidátor měřil a kontroloval moje gumy. na můj dotaz proč , když jsem stál u přechodu a nehodu nezavinil, mě bylo řečeno, že to je kvůli odškodnění že jsem byl na pozemní komunikaci a když bych to neměl v pořádku mám smůlu a v nejlepším případě bych měl spoluúčast.

když jsem stál u přechodu

To se mi na vyšetřovacích orgánech líbí, jak na to jdou vědecky a jsou schopni použít i Teorii relativity, jen aby dokázali vinu každému, kdo může platit.
Na dráze jednou vypočítali strojvedoucímu, že na úseku 2km překročil rychlost o celý 1km/h a tím pádem dojel k "nechráněnému" přejezdu o několik vteřin dříve, čímž zavinil srážku s traktorem, který řídil hluchý a slepý traktorista. To, že vlak vyjel z výchozí stanice o 20min. později, do výpočtů nezahrnuli a ani to, že předpisově houkal. Zkrátka udělal chybu a za chyby se platí. :puff:

Presne tak. 26.1.2013 do meho stojiciho auta narazil prives protijedouciho auta, kterymu to na ledu ustrelilo. Od ridicovych dveri jsem mel servanej celej levej bok vcetne zmackanejch druhejch dveri a blatnuku.

Likvidator taky meril na MEM aute vzorek zimaku, prej jen pro poradek a nakonec meril mikrometrem tloustku laku na te poskozene strane ??

Na dotaz proc, jsem se dozvedel, ze dvere u ridice byly jiz strikany ( vedel jsem to, sam jsem je daval po koupi auta opravovat ) a ze tedy nepripada v uvahu oprava vymenou za nove ?? ::)

Neuveritelny, ja nic neudelal, jeste jsem se vyhejbal co to slo, na silnici jsem stal cca 30 cm, zbytek mimo vozovku astejne sem potrestanej, tim, ze auto musi na opravu a nejvic tim, ze je to 12 let starej pekac, dle pojistovny.
Nakonec zaplatili a dostatecne, ale ty nervy a neustaly dohady. Proc ma bejt v tyhle republice bitej i ten co nic nezavinil ??

Nejhorší jsou u pojišťoven cenové tabulky podle stáří auta a ne podle stavu. Maj prostě napsaný, jakou hodnotu má třeba zadní nárazník na Fabii 2001 (podle nich nejlépe skoro zápornou). Že má ta moje najeto pod 40 000 a je od začátku garážovaná neřeší, dostanu to samé, jako někdo s rozpadlým třikrát bouraným šrotem s 300 000 na tachometru, protože je to stejnej ročník.