Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak snížit spotřebu toyota corolla 1,4 vvti r.v. 2005

Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Na základě výborných recenzí jsem zakoupil vůz toyota corolla 1,4 vvti r.v. 2005. Všechny recenze uvádějí spotřebu do 7litrů. Bohužel já se pod 10 litrů nedostanu. Nechal jsem změřit emise, jsou OK, vyměnil jsem vzduchový filtr a svíčky, motor se zahřívá tak, jak má.
Už si nevím rady. Dnes jsem ještě hledal palivový filtr, že bych ho vyměnil a nenašeljsem ho.
Poradil by mi někdo, kde ho mám najít? Má někdo taky takový problém? Nevím co už vyměnit, abych snížil spotřebu.
Za rady děkuji. Honza

Cela spotreba je zalezitost navykov vodica a vzdialenosti, ktore jazdis.
Mam 1.9 diesla, na dlhsiu 150km trasu som mal uz aj 5.1, plne nalozene auto batozinou a ludmi dam v pohode pod 6 litrov.
V zime ak jazdim kratke par kilometrove useky k zakaznikom mavam spotrebu medzi 9-10 litrov v meste.