Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Schéma vytvoření topné soustavy

Zdravím zdejší odborníky,
koupil jsem starou chajdu kde se topí petrama(je tam zima a vlhko)
Sehnal jsem kotel na tupá paliva,radiátory,oběhové čerpadlo a expanzku a tedˇ bych potřeboval nějaké schéma jak to všecko zprovoznit,aby to fungovalo.
Potřeboval bych taky vymyslet nějakou odbočku na obojživelvý bojler,který budu mít později,děkuji.

Nejlépe v okolí dohledat topenáře, který se s tím zabývá. Navrhne Vám rozmístění s výpočty osazení místností články radiátoru. Tím obojživelným bojlerem máte na mysli výměník, kterým budete topným médiem ohřívat vodu pro domácnost?

Nejde to takhle od boku. Aspoň výkres chatrče kdyby byl, rozměry cimer, výška stropu, materiál. Výkon kotla, k tomu aby byly odpovídající radiátory. Nelze jen tak nějaký radiátor někde čmajzlý, aby to nebylo poddimenzované a kotel to neuvařil a nebyla přítomna kosa, nebo naopak aby to kotel neutopil. Obzvlášť, když máš tupá paliva.

PS: V podstatě se to všechno pospojuje rourama :-).

Jo roury jsou mi jasné jen nevím kde dát expanzku a čerpadlo a vlastně systém napopuštět,kotel je dakon 17 KW ,radiátory mám spočítané.podle místností,jen jsem chtěl do budoucna tu akumulační nádrž a tu fakt nevím jak zapojit.

To všechno půjde snadno udělat, sehnané věci využít pokud budou vyhovovat tepelné spotřebě, ale bez někoho,kdo se v tom vyzná, resp. živí se tím, neuděláš nic co by uspokojivě fungovalo, když ani sám nemáš potřebné znalosti.