Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Soklova deska Perimetr

Dobry den. Mam dotaz ohledne sokloveho polyse Perimetr, muze se vlozit max do 20 cm pod uroven hlineneho terenu? Jinak me prmrza sokl, je tam tepelny most na kterem se srazi voda. Myslite ze na zhruba 40 cm smiseneho zdiva prevazne palene cihly staci 8 cm sokloveho Perimetru? Ma nekdo zkusenost? Dekuji.

Dobrý den,
místo Perimetru bych Vám doporučil použít extrudovaný polystyren. Perimetr má uzavřenou buněčnou strukturu jen na povrchu, takže v řezu mírně saje vlhko, kdežto XPS polystyren je nenasákavý i v řezu. Vzhledem k nižší ceně se používá i Perimetr, ale použijte však XPS polystyren (např. XPS 30 Synthos polodrážka), je navíc i pevnější a cenový rozdíl není příliš velký. Tloušťka 80mm je běžně používanoua je proto dostatečná.
S pozdravem
Martin Pokorný

Odstraněna reklama (sHpy00n)

pospa, je třeba řešit teď, co uděláte pak. Abyste pak nemusel řešit problémy.
Je jen na Vás kolik izolace dáte a čemu uvěříte. Já bych ale počítal takto: 40 cm smíšeného zdiva tepelný odpor odhaduji na R=0,45. Dnešní stavby se dělají na hodnotu R=4 a výše.. Na toto bych doplnil tedy polyš 15cm což bude R= 3,85 + stávající zdivo = 4,3.. Dole na sokl dáte XPS, to je lepší izolant. Aby byla vyvážená izolace, tak by na sokl mělo přijít 12 cm XPS..

Pozor, co člověk to 5 názorů a výpočtů..

Jojo jak rikate. Jinak zed neni silna 40 cm ale 45 cm, coz 8 cm polyse xps muze stacit ne? Kdyz ne, chci mit sokl vice propadlej o proti stene tak zvolim 8 nebo 10 cm na tom uz asi nesejde. Chci ho zateplit pouze ze severni strany domu. Myslim si ze tloustka bude dostacujici,nemam na vybranou. Budto se me zase sokl nezatepli (kondenzace vody, plisne) a nebo to udusim (plisne) a nebo to bude opravdu dobre.-). Jinak z vnitrni strany mam do 1,5 metru sanacni omitku, vadi to nejak?