Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prevozni znacky

dobry den jenom takovy dotaz kdyz si koupim uplne noveho skutra a mam k nemu prevozni znacky znamena to ze na ne muzu jet a je to uz hlavne pojistene to me zajima jestli to musim pojistit a nebo uz to ta prevozni znacka ma pojistene ?

Převozní značky, stejně jako všechny jiné RZ, jsou ze Zákona pojištěné. U převozních je pojistka dost vysoká právě proto, že je možno je přenášet na různá vozidla, podle specifikace ke konkrétní značce (např.do 2tun...).
Dopředu Vám prodávající taky může dát VIN a můžete si skůtra pojistit s tím, že RZ nahlásíte pojišťovně později, až bude přidělena.
Při koupi nového auta bych taky řešil havarijní pojištění, ale u skůtra...?