Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava žehlícího prkna - odkládací plochy žehličky

Máme doma starší žehlící prkno a manželka je na něj zvyklá, takže nechci kupovat jiné :=)
Koupil jsem nový potah, takže je jako nové, jen okládací plocha na žehličku je poškrabaná , bílá barva je oprýskaná a je to rezavé. Takže bych to rád opravil. Tento díl je odmontovatelný, nicméně nikde jsem na netu nenašel samostatně prodejné díly na žehlící prkna.

Napadly mě dvě jednoduché varianty opravy:

1) natřít (v domácích podmínkách) bílou barvou, která vydrží cca 200 stupnů (tolik by měla být cca teplota žehličky). Nevím jestli to ustojí třeba takový Radbal (barva na radiátory).
2) koupit silikonovou podložku pod žehličku (je zde však otázka jak ji k současné odkládací ploše připevním)

Uvítám vaše rady.

Vyměnit manželku i manžela:-D oba nevědí, že žehlička se neodkládá na kovovou odkládací plochu žehlicí plochou. Žehlicí plocha moderních žehliček je většinou potažena speciální vrstvou, která se třením o kov postupně poškodí a ztratí dobré kluzné vlastnosti. I levnějším žehličkám s žehlicí plochou z nerezu to moc nesvědčí. Žehlička se odkládá na stojato, je na to uzpůsobená.