Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uzavery ohrate vody k bojleru

Dobry vecer. Mam kondenzacni kotel z trojcestnym ventilem ktery mel puvodne slouzit i k ohrevu vody na kombinovanem bojleru. Kotlem uz vodu v bojleru neohrivame ale pouze elektrikou. Otazka zni jestli muzou byt kohouty k ohrevu bojleru kotle stale otevrene i kdyz k nim uz trojcestny ventil neposila ohratou vodu. Mam dojem ze vrchni ventil je od bojleru horky (pouze do 1,5 potrubi), proste jestli kdyz me topi elektrika jestli nasledne nejde voda do topeni i prez trojcestny ventil. Ted akorat ohrival kotel jen do radiatoru tak ze trojcestny ventil funguje jak ma. Jinak klasicky uzaver od bojleru je na hore vlazny a dole studeny, mam to tak nechat, nebo jeste zkusit sahnout az bude bojler ohrivat elektrikou a pak nasledne kohouty uzavrit? Dekuji.

V programu kotle, nebo jeho zapojení, je třeba "říct kotli", že už teplou vodu nemá ohřívat - tedy vypnout funkci ohřevu TUV. Pro jistotu pak můžete zavřít JEDEN z ventilů na trubce do bojleru, aby druhá větev zůstala otevřená do expanze topení. Je to kvůli změně teplot a tím i tlaku v topné vodě, kdy voda ve výměníku bojleru mění svůj objem a rozdíl vyrovnává expanze.