Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spotreba vody - uspora na splachovani

Pekny den,

Nedavno nam zvedli temer o 100% vodne a stocne, tak se chci zacit zabyvat trochu setrenim vody.
Uz nejakou dobu proteka zachod, ale nez ho spravim, napadlo me, da se dokoupit a primontovat uplne nove splachovani? Nejake, ktere ma spinac pro malou spotrebu vody, a pro velkou spotrebu vody. Vim totiz ze nektere toalety to maji, a me prijde zbytecne po kazdem pouziti zachodu vypustit 10l, nebo kolik to je, vody. Cely novy zachod se mi kupovat nechce. Skousel jsem projit mesto i internet a dosel jsem k zaveru ze asi zadny obchod co prodava takove veci proste neexistuje.

Mam tento WC akorat se splachovaci tyckou.
A uvnitr je nejaky takovyto mechanismus.

Diky za tip.

Záchod ti může protékat přepadem = špatným nastavením výšky hladiny nebo netěsnícím napouštěcím ventilem.
Anebo voda odtéká\přitéká pořád, vlivem netěsnícího spodku splachovací mechaniky.
Loni v létě jsem měnil splachovací mechaniku a když jsem jí namontoval, zjistil jsem, že když spláchnu a opět stisknu ten mačkací čudl, tak se proud vody zastaví. To jest lze udělat malé velké šplouchnutí, což je asi tvůj cíl.
Značku si nepamatuji, nebylo to u mne doma.
Tvůj obrázek č. 2 je napouštěcí ventil a ne splachovač. Na ventilu si můžeš jenom nastavit množství napuštěné vody v nádržce.

Coz o to, ja si myslim ze vim kde je problem, kdyz se tam semtam podivam, tak ten plovak je vlastne duty a zvrchu neni kryt, a byva naplneny vodou, vypada to jak by kapalo do plovaku, ten ztezkne a uz nevyplave dost vysoko aby zastavil pritok vody. Slo mi jen o to, jestli by neslo udelat ten dvoji mechanismus pro velkou a malou spotrebu.