Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínač do auta

Dobrý den chtěl bych dat do auat vypínač a doma mi leží jedne na 250V a 16A střídavého napětí. A já bych chtěl vědět zda ho tak můžu dát a je jedno že je na střídav napětí. děkuji za odpovědi

je to denní svícení ono s esice automaticky sepne po nastartování ale já nad tím stejěn chci mít svojí kontrolu a nepotřebuji aby to vždy svítilo tak je mi proti srtsi dělat díry do plaubovky ale nic jiného mi nenepadá jedná se ford focus 2002

Je to dobré vypínat když auto stojí delší dobu (a nezapomenout před jízdou zapnout!), protože ten bazmek odebírá trochu šťávy i když nesvítí. Je to prakticky elektronický spínač, co sepne když napětí vyleze nad 13V (nebo tak ňák, podle typu), což považuje za nastartovaný motor, který dobíjí baterku.