Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velice odolná barva

Můžete poradit nějakou extrémně odolnou barvu proti otěru? Potřeboval bych vlastnostmi něco jako komaxit, ale stříknutelného v "domácích" podmínkách. Klidně barva + lak. Chci opravit kovový díl, nejspíš litina, nebo podobná krystalická slitina, je to víceméně "držadlo". Ale je to nedemontovatelné a hlavně nevypalitelné - je v tom plast, který nelze vyndat. Stříkání ani nátěr není problém, ale nevím čím, aby to sneslo "ohmatávání".
Zatím jsem došel k závěru, že použiji nějakou matalízu na auto + pár vrstev laku.
Díky

A nebo jestli máš přístup k průmyslovým barvám. Seevenax, Hempathan, Interzinc a podobně, tam už jde o jinou třídu otěruvzdornosti než u "kutilských" barev. Ale je to průmyslovka, takže některé nelze sehnat v menším jak 20kg balení. Proto je dobrý, mít kontakt v průmyslové lakovně.